Вчені повернули до життя мозок мертвої тварини

Вчені повернули до життя мозок мертвої тварини

Вчені / фото: pixabay.com

Існує клінічна та біологічна смерть. Клінічна настає, коли зупиняється серце, і людину ще можна спробувати врятувати. Біологічна смерть настає, коли відмирає головний мозок. Але, зовсім недавно вчені змогли “воскресити” клітини головного органу людини.

Про це повідомляє Popular Mechanics.

Невролог Ненад Сестан працює в Єльському університеті. Він займається вивченням генів, які розвивають нейрони в мозку. Саме завдяки цій людині вдалося зробити грандіозний експеримент і приголомшливе відкриття.

Приблизно 9 років тому один зі зразків (мозок) для досліджень затримався в Лондоні та не був вчасно доставлений вченому. В результаті ці клітини загинули й стали непридатними для вивчення. Нейробіолог вирішив спочатку провести експеримент і занурити зразок в спеціальну рідину. Річ у тім, що раніше його колеги вже робили подібне, після чого деякі клітини відновлювалися. Але з мозком все зовсім інакше, якщо він буде без повітря кілька хвилин, то помре. А тут, зразок був без кисню кілька годин.

Вчені препарували шматочок мозку, в чашу Петрі налили розчин і поклали трохи органу. Це спрацювало і деякі клітини виросли. Було прийнято рішення повторити експеримент, і все знову вийшло. Після цього Сестан з колегами вирішили спробувати «воскресити» повністю мертвий орган.

Вони провели величезний обсяг роботи перш ніж створили систему BrainEx у 2022 році. З її допомогою вдалося оживити деякі частини свинячого мозку, який доставили в лабораторію з бійні. Орган вважався мертвим 4 години. Система оживила нейрони, навіть кровоносні судини запрацювали. Тепер питання про біологічну смерть точно буде переглянуто. Можливо, в найближчому майбутньому за допомогою нових технологій від смерті вдасться врятувати на багато більше людей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.