В ISW пояснили, навіщо РФ постійно б’є по Запорізькій АЕС

В ISW пояснили, навіщо РФ постійно б’є по Запорізькій АЕС

Обстріли ЗАЕС / фото: DW

Ворожі обстріли Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), зафіксовані 19 і 20 листопада у Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) назвали одними з найбільш інтенсивних. Очевидно, що Росія намагатиметься використати ці обстріли у своїй інформаційній кампанії для дискредитації України.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Експерти вважають, що російські загарбники, завдаючи навмисних обстрілів по ЗАЕС, вкотре намагаються домогтися повного контролю над станцією.

У звіті зазначається і висловлювання одного російського воєнного блогера про те, що “обстріл вівся, ймовірніше, з позицій на території, контрольованій Росією на південь від ЗАЕС, а не на території, яку контролює Україна, на північ від ЗАЕС”. При цьому російський воєнкор посилається на відео обстрілу, зняті чеченськими силами.

На думку аналітиків інституту, намагання Москви контролювати ЗАЕС може змусити світових лідерів частково визнати анексію територій України. При цьому експерти вказали, що впродовж 19-20 листопада станція зазнала значної шкоди внаслідок обстрілів.

“Артилерійські удари самі по собі навряд чи проб’ють захисну оболонку, що захищає кожен ядерний реактор, і замість цього становлять велику загрозу для сховищ відпрацьованого ядерного палива, які можуть призвести до витоку радіоактивних матеріалів і викликати радіологічну катастрофу, а не ядерну”, — вказали у звіті Інституту вивчення війни.

МАГАТЕ у заяві від 21 листопада, підтвердило, що безпосередніх проблем з ядерною безпекою немає і що, незважаючи на інтенсивні обстріли, цілісність усіх шести ядерних реакторів ЗАЕС і сховищ відпрацьованого та свіжого палива залишається незмінною.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.