Відключення ЗАЕС від мережі: чим це загрожує?

Відключення ЗАЕС від мережі: чим це загрожує?

Запорізька АЕС / фото: Flickr

На Запорізькій атомній електростанції в Енергодарі сталася напружена і дуже небезпечна ситуація. Через бойові дії було відключено повітряну лінію. Наразі атомні реактори працюють завдяки дизельному генератору. Якщо він вийде із ладу, то агрегати нагріються до небезпечно високої температури.

Про це повідомила держорганізація НАЕК «Енергоатом».

Поряд з ЗАЕС знаходиться Запорізька ТЕС, де були пожежі. Через це відбулося відключення ТЕС та четвертої лінії ЗАЕС. Три інші лінії Запорізької АЕС пошкодилися під час обстрілів росіянами. Спочатку від мережі було відключено два блоки, а потім вся атомна електростанція була відключена повністю. Така надзвичайна ситуація сталася вперше в історії.

Як повідомили співробітники ЗАЕС, повітряна лінія відключилася 25 серпня о 12:12. Відключення п’ятого енергоблоку активізувало аварійний захист, а шостий енергоблок був переведений на живлення власних потреб. Зараз проводяться роботи, щоб підключити принаймні один із блоків до мережі.

Офіційні представники влади в Енергодарі повідомили, що наразі аварійної ситуації на АЕС немає. Радіаційний фон міста у межах норми. Мер Дмитро Орлов заявив, що зараз містянам не потрібно вживати калію йодид.

Основна загроза відключення енергоблоків ЗАЕС полягає у тому, що виникнуть проблеми з охолодженням енергоблоків. Також небезпечно, що атомні реактори працюють від генератора. У будь-який момент він може зламатися, що призведе до катастрофи. Збільшення кількості російських військових на території ЗАЕС також напружує ситуацію. Нам залишається лише сподіватися, що невдовзі АЕС знову підключать до мережі, і вона працюватиме у штатному режимі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.