У центрі Чумацького Шляху виявлено гіпершвидкісну зірку

У центрі Чумацького Шляху виявлено гіпершвидкісну зірку

Гіпершвидкісна зірка / фото: MeerKAT

Астрономи з Європи виявили нову зірку, розташовану в скупченні, що знаходиться навколо надмасивної чорної дірки в центрі Чумацького Шляху. Швидкість зірки, що отримала назву S4716, дуже велика. При цьому вона знаходиться на дуже близькій відстані від чорної діри. Повний оборот зірка здійснює лише за 4 роки.

Про це повідомляє The Astrophysical Journal.

Центр Чумацького Шляху дуже приваблює фахівців, адже там приховується величезна кількість незвичайних та дуже цікавих об’єктів. Наприклад, у центрі нашої галактики знаходиться надмасивна чорна діра Sgr A*. Вона важча Сонця мінімум у 4 мільйони разів. Навколо неї розташовуються чорні діри меншого розміру, а також зірки, хмари газу. Фахівці встигли вивчити безліч зірок зі скупчення Sgr A*.

Найбільше уваги було звернено на зірку S2, яка дуже яскрава та розташовується максимально зручно для того, щоб за нею можна було спостерігати. В той же час через неї дещо проблематично вести спостереження за сусідніми зірками, адже побачити їх можна лише тоді, коли S2 знаходиться далеко від чорної діри.

Фахівці з Кельнського університету разом із Флоріан Пейсскер скористалися зручним моментом. Вони працювали в обсерваторії Кека та ESO. Їм вдалося виявити зовсім нову зірку S4716. Її орбіта проходить максимально близько до чорної діри з більшою масою, ніж орбіти інших зірок у скупченні. S4716 видаляеться на відстань до 702 а. о., а потім наближається на 98 а. Зірка має дуже витягнуту орбіту, повний оберт по якій займає буквально чотири роки.

S4716 може досягати швидкості 8000 км/с. Даний показник можна порівняти зі швидкістю іншої відомої зірки з нашої галактики – US 708. Її швидкість сягає 12 000 км/с. Звернути увагу варто на те, що S4716 відноситься до спектрального класу В. Біло-блакитний карлик має світність, а також масу, які перевищують в кілька разів показники Сонця.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.