У двох провінціях Китаю виявили новий небезпечний вірус

У двох провінціях Китаю виявили новий небезпечний вірус

У Китаї виявили новий небезпечний вірус / фото: freepik.com

У провінції Шаньдун в Східному Китаї та провінції Хенань в Центральному Китаї фахівці зафіксували абсолютно новий вид геніпавірусу, який має тваринне походження. Його знайшли в мазку, який був узятий у хворої лихоманкою людини, що проживала на території Східного Китаю. Увага звертається на те, що пацієнт мав контакт з тваринами перш ніж захворів.

Про це повідомляє Global Times.

Фахівці розповіли про те, що нове захворювання походить від тварин та має пряме відношення до деяких випадків зараження. Після інфікування люди стикаються з такими симптомами, як втома, кашель, лихоманка, міалгія, нудота і навіть анорексія. Подібні симптоми виникають у більшої частини заражених.

На території Азійсько-тихоокеанського регіону саме геніпавірус вважається основною причиною зоонозів. Сьогодні науковці знають, що від кажанів люди можуть заразитися такими вірусами, як Hendra (HeV) і Nipah (NiV).

Представники ВООЗ говорять про те, що геніпавірус здатний провокувати досить важкі захворювання не тільки серед тварин, але і серед людей. Його відносять до 4 рівня біобезпеки. Кількість летальних випадків коливається в межах 40-75%. Це набагато більше, ніж у випадку з коронавірусом.

Величезною проблемою є те, що проти геніпавірусу немає ніякого лікування або ж вакцини. Єдиний вихід із ситуації — це усунення симптомів і підтримуюча терапія, за допомогою якої можна знизити ризик появи ускладнень. Медики звертають увагу на те, що ще не вдалося встановити, чи вірус може передаватися між людьми, але попередні звіти демонструють, що це цілком ймовірно.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.