Що буде, якщо повністю відмовитися від кави: плюси та мінуси

Що буде, якщо повністю відмовитися від кави: плюси та мінуси

Що буде, якщо повністю відмовитись від кави / фото: freepik.com

Величезна кількість людей любить пити вранці каву, але медики говорять про те, що даний ароматний напій може вкрай негативно позначатися на стані здоров’я. Вони розповіли про те, до чого ж може призвести повна відмова від кави, і як саме це вплине на організм людини.

Про це повідомляє Мeta.ua.

Лікарі рекомендують не вживати більше, ніж три чашки кави в день. При цьому звернути увагу варто на те, що напій дозволяє значно знизити ризик виникнення інфаркту та інсульту, тому краще не відмовлятися від нього повністю.

Пам’ятати потрібно про те, що кава приносить не тільки користь організму, але і шкоду. Особливо небезпечним напій може бути для тих людей, які страждають від високого артеріального тиску. Що ж трапиться, якщо повністю виключити каву із раціону?

  • У каві є багато кофеїну, тому якщо від нього відмовитися, то це позитивно вплине на якість сну. Напій можна замінити чаєм, але варто пам’ятати, що в ньому також присутній кофеїн, але не в такій великій кількості.
  • Кава стає причиною появи нальоту на зубах. Для того, щоб посмішка була білосніжною, найкраще пити зелений чай.
  • Ароматний напій має незначний сечогінний ефект, тому після кожної чашки кави обов’язково потрібно випивати ще склянку води для того, щоб зберегти баланс рідини в організмі.
  • Еспресо може підвищувати рівень холестерину в крові, що вкрай негативно впливає на серцево-судинну систему.
  • Кава призводить до того, що в організмі зменшується кількість магнію – мікроелемент перестає повноцінно засвоюватися. Дефіцит речовини може стати причиною виникнення судом і м’язових спазмів.
  • Напій стимулює функціонування нервової системи, що підсилює дратівливість і тривожність. Тому якщо людина занадто нервує, каву варто вживати в мінімальній кількості або ж і зовсім від неї відмовитися.
  • Кофеїн може впливати на м’язовий сфінктер, розташований між стравоходом і шлунком, що стає причиною печії. При наявності такої проблеми краще пити чай.

Каву не можна віднести до числа дуже корисних напоїв, тому її потрібно вживати в помірній кількості та стежити за станом здоров’я.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.