Росіяни масово гинуть на фронті і дизертують, – ISW

Росіяни масово гинуть на фронті і дизертують, – ISW

Російські солдати / фото: DW

Росія продовжує нести численні втрати на полі бою в Україні. Причини тому – відсутність належного озброєння та індивідуальних засобів захисту мобілізованих, проблеми із харчуванням, недостатність або й повна відсутність навчання та тренувань.

Про це йдеться у щоденному звіті Інститута вивчення війни (ISW).

Дослідники зазначають, що мобілізовані військовослужбовці із Серпухова Московської області 23 листопада заявили, що російське військове командування відправило їх у бій без належної підготовки, обмундирування та захисного спорядження, що призвело до масових втрат.

Цей же особовий склад стверджував, що командування годує мобілізованих лише раз на день, попри те, що їжі вдосталь аби годувати військових частіше. Раніше російське джерело повідомило, що серпуховські мобілізовані постали перед військовим трибуналом за дезертирство. Однак пізніше чоловіки випустили друге відео, заперечуючи, що вони дезертири, і заявляючи, що вони готові служити на другій і третій лініях оборони, а не на лінії фронту.

За даними ISW, відповіді російських мілблогерів розділилися між закликами до співчуття цим солдатам (і покаранням лише для керівництва) та покаранням для всього підрозділу. Один із таких стверджував, що ці російські військовослужбовці покинули свої позиції в Макіївці (Луганська область) і залишили напризволяще інших членів свого підрозділу, здавшись українським силам.

Деякі російські мілблогери, у тому числі принаймні один канал, пов’язаний із групою Вагнера, симпатизували серпуховським солдатам та критикували російські проблеми з навчанням та командуванням, які призвели до цієї ситуації. А один російський мілблогер навіть заявив, що військовослужбовці насправді не відмовляються воювати – вони не лише хочуть бути “гарматним м’ясом”.

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляло, що мобілізованим особам у Російській Федерації не вистачає військової форми, спальних місць та вбиралень.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.