Мобілізовані Росії залишилися без обіцяних зарплат

Мобілізовані Росії залишилися без обіцяних зарплат

Мобілізовані Росії / фото: Слово та Діло

Заяви Путіна про нарахування високих виплат всім тим, хто погодився ризикнути життям на “спеціальній воєнній операції”, насправді виявились черговою обіцянкою російського військово-політичного керівництва. Ті, хто вірили, що держава непогано їм платитиме за участь у бойових діях в Україні почали масово скаржитися на невиплату зарплат.

Про це повідомляє 24 канал.

Перші бунти мобілізованих в Росії пов’язані саме з невиплатою обіцяних 195 тис. рублів. “Мобіки” заявляють, що відмовляються їхати вмирати заради своєї країни доти, доки не отримають гроші.

“Наша держава відмовляється виплатити нам кошти у розмірі 195 тис. рублів, які нам обіцяв наш президент Володимир Володимирович Путін! Заради чого тоді нам йти воювати за цю державу, залишивши свої сім’ї без підтримки?!” – казали новобранці в Ульянівську.

За даними джерел 24 каналу у спецслужбах, у військкоматах та на точках зборів офіцери постійно казали мобілізованим, що проблеми із забезпеченням є тимчасовими, тож вони мають самі купити собі бронежилети, шоломи та інше спорядження. Держава ж при цьому буцімто мала компенсувати їм всі витрати, але якось пізніше.

У Казані, Рязані, Орлі та Бєлгороді незадоволені відсутністю виплат росіяни почали масово відмовлятися служити та вимагали від керівництва оплати наперед. Проте командири знайшли для незадоволених “геніальне” пояснення – то бухгалтерія винна, бо не може розібратися, хто до якого підрозділу приписаний. Звісно, після усунення бюрократичних процедур зарплата надійде, обіцяє командування.

“Зароблені” на крові гроші все ж отримають везунчики долі, які живими повернуться додому. Але практика показує, що середня тривалість життя російського солдата на фронті не перевищує кількох тижнів, а для мобілізованих ця цифра й взагалі удвічі менша. Тож на солідні виплати від Путіна за участь у війні проти України можуть розраховувати найудачливіші серед “чмобіків”. Та й у них навряд чи буде можливість витратити зароблені гроші за власним бажанням, адже на фронті не працюють магазини і кур’єри із замовленнями туди не доїдуть. Переважну більшість мобілізованих РФ чекає лише один найбільш вірогідний вихід – на той світ.

Скоріше за все, Путін й надалі гратиме з населенням у гру в наперстки, яка не передбачає варіанту програшу для нього особисто, а ставкою для мобілізованих залишатиметься їх життя.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.