Медики назвали звички, які псують зуби

Медики назвали звички, які псують зуби

Ці звички псують зуби / фото: freepik.com

Люди щодня роблять помилки, які псують зуби. Щобільше, ці помилки стали для багатьох звичкою. Стоматологи розповіли про те, що псує посмішку і попередили, чого робити не можна.

Про це повідомляє 5-Minute Crafts.

Не можна гризти нігті. Це дуже шкідливо для зубної емалі. По-перше, на руках дуже багато бактерій і вони можуть стати причиною інфекції ротової порожнини. По-друге, коли щелепа тривалий час знаходиться в розімкнутому положенні, може з’явитися дисфункція.

Зубочистки не завжди корисні. Бамбуковими паличками легко можна пошкодити ясна. Тому краще використовувати зубну нитку. Вона не травмує, та й підходить для використання, якщо у вас стоять пломби. Зубочистки можуть пошкодити емаль, подряпати поверхню зубів.

Чистка жорсткою щіткою або із застосуванням сили. Як виявилося, очищення має бути м’яким, тому при гігієнічній процедурі потрібна щітка з м’якою щетиною або середньої жорсткості. А ще стоматологи рекомендують не докладати багато сили. Це не очищає емаль від нальоту, а навпаки, дряпає її. Так само можна пошкодити ясна, спровокувати кровотечу, занести інфекцію.

Стиснення і скрегіт зубів (бруксизм)з такою проблемою не варто затягувати, а краще відразу звернутися до невропатолога. Він призначить медикаментозне лікування, приведе нервову систему до ладу, і скрегіт зникне. Через бруксизм людина сточує свої зуби.

Газовані напої, кава, чорний чай — все це шкідливо для емалі. Кава і чай забарвлюють зуби в коричневий колір, газована вода руйнує емаль. Звичайно, відмовитися від цих напоїв важко, фактично неможливо, але звести їх споживання до мінімуму цілком реально.

Куріння теж шкідливо для зубів. Нікотин погіршує кровообіг в яснах, це призводить до пародонтозу. 

Стоматологи рекомендують два рази на рік робити професійну чистку зубів і не пропускати профілактичні огляди.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.