Лікар пояснив, чому деякі люди скриплять зубами уві сні

Лікар пояснив, чому деякі люди скриплять зубами уві сні

Скрегіт зубів уві сні / фото: freepik.com

Бруксизм — це мимовільне стиснення жувальних м’язів. Однією з ознак проблеми є скрегіт зубами в нічний час доби. Глисти на даний процес абсолютно не впливають.

Про це розповів невролог Євген Скрипник.

Бруксизм найчастіше виникає в дитячому віці. Через це люди почали припускати, що причиною можуть бути глисти. У дітей дана проблема зникає самостійно, чого не можна сказати про дорослих, у яких захворювання зустрічається в 10%.

Досить часто бруксизм є результатом занадто сильного психоемоційного навантаження, тривоги або депресії. Ознакою відхилення є наявність хворобливих відчуттів в зубах, жувальних м’язах і в нижній щелепі. Може також проявлятися чутливість зубів, адже стирається емаль, стають зуби через регулярний скрегіт сточуються, стають коротшими, на поверхні з’являються тріщини та відколи.

Якщо говорити про лікування захворювання, то стоматологи раніше пропонували установку капи, але цей метод не показав належного результату. Крім того, часто капи ставали причиною порушення прикусу.

Тому варто стежити за гігієною сну, пройти курс лікування у психотерапевта, використовувати запропоновані засоби немедикаментозного походження. Якщо результату немає, то відмінним варіантом стане ботуліновий токсин.

Така речовина, як ботуліновий токсин дозволяє розслабити жувальні м’язи та зняти спазм. На жувальну функцію це ніяк не впливає. Крім того, можна зробити більш привабливою формою обличчя та отримати гарний овал. Метод продемонстрував свою ефективність в лікуванні бруксизму на практиці.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.