Як уникнути плям на зубах – лайфхаки від стоматологів

Як уникнути плям на зубах – лайфхаки від стоматологів

Як уникнути плям на зубах / фото: freepik.com

Багато людей вранці обов’язково п’ють каву, але цей напій завдає досить серйозної шкоди зовнішньому вигляду зубів. На їх поверхні можуть з’явитися жовті плями. Саме тому американські стоматологи дали кілька порад щодо того, як захистити емаль зубів від нальоту, який може залишатися після кави.

Про це повідомляє Inverse.

Звернути увагу варто на те, що на зубах плями може залишати не тільки кава, але і деякі інші продукти. До їх числа можна віднести чай і червоне вино, горіхи, каррі, куркуму, а також тютюнові вироби. Стоматологи звертають увагу на те, що не має ніякого значення те, який саме п’є чай людина, зелений або ж чорний. Вони однаково будуть фарбувати емаль, як і кава.

Стоматолог Даніель Адельпур говорить про те, що буває два основних типи плям. Зовнішні виникають через те, що людина вживає в напої темного кольору, продукти з вмістом великої кількості танінів. Зовнішні плями можуть дуже сильно вражати емаль зубів.

Внутрішні плями є результатом приймання ліків, виникають через старіння або ж певні стоматологічні випадки. Потемніння зубів може статися через те, що вони неправильно формувалися або ж у них занадто багато старих пломб. Внутрішні плями здатні впливати на внутрішній шар зубів, який називається дентин.

Для того, щоб уникнути появи плям на поверхні зубів, необхідно дотримуватися деяких простих рекомендацій.

  • Звести до мінімуму вживання тих продуктів, які можуть фарбувати зуби, що практично неможливо.
  • Потрібно щодня чистити зуби та регулярно використовувати зубну нитку.
  • Після вживання фарбують поверхню зубів продуктів необхідно обов’язково прополоскати рот великою кількістю чистої води.
  • Відвідування стоматолога має бути регулярним.
  • Для пиття краще використовувати соломинку, щоб звести до мінімуму контакт зубів з фарбувальними напоями.
  • Не використовувати агресивні зубні пасти, які нібито відбілюють зуби, адже це може стати причиною швидкого стирання емалі.

Такі прості поради допоможуть зберегти здоров’я зубів і їх привабливий зовнішній вигляд.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.