Ляшко розповів, чи закриватимуть лікарні у разі блекауту

Ляшко розповів, чи закриватимуть лікарні у разі блекауту

Вiктор Ляшко / фото: Громадське

Незважаючи на періодично виникаючі проблеми з електроенергією в Україні, лікарні продовжать працювати. Проте у частині медичних закладів буде оптимізовано використання приміщень.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Вiктор Ляшко в ефірі телемарафону.

“Ми ділимо лікарні на два рівні. Перший — це лікарні, які можуть працювати без централізованого енергопостачання. Під них налаштовані всі маршрути пацієнтів, куди буде довозити “швидка”. І ми розуміємо, що в цих лікарнях стовідсотково буде працювати все обладнання, яке підключається до електроживлення”, — розповів міністр.

До другого рівня медзакладів, за словами Ляшко, відносяться лікарні, які можуть працювати без централізованого опалення та водопостачання.

“Саме на цих лікарнях і формується основна мережа спроможних закладів охорони здоров’я, які в цей складний осінньо-зимовий період повинні забезпечити надання медичної допомоги всім, хто її потребує. Відразу скажу, що лікарні закриватися не будуть. Але у певних лікарнях буде переглянуто підхід і оптимізовано використання приміщень для того, щоб сконцентрувати все це на менших площах”, — сказав голова МОЗ. 

Міністр наголосив, що такі дії “дозволять легше пройти осінньо-зимовий період, зокрема з настанням великих холодів”. 

Віктор Ляшко повідомив, що українські лікарні вже закрили критичну потребу в генераторах. За його словами, зараз у кожній лікарні, яка має стаціонарне відділення, відділення інтенсивної терапії та операційну є генератор. 

У планах МОЗ додаткове постачання до медзакладів ще близько 1100 генераторів різної потужності.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.