Контузія від вибухової хвилі: симптоми та перша допомога

Контузія від вибухової хвилі: симптоми та перша допомога

Контузія від вибухової хвилі / фото: 5 канал

Абсолютно будь-який вибух небезпечний ще й тим, що навколо поширюється ударна хвиля. Іноді людина може не отримати ніяких зовнішніх пошкоджень, але це абсолютно не означає, що він не був травмований. Попадання в радіус ударної хвилі може спричинити закриту черепно-мозкову травму. Тому важливо знати про те, які відразу ж виникають симптоми і як надати потерпілому першу допомогу.

Про це повідомляє МОЗ.

Контузія від вибухової хвилі — це травматичний вплив на головний мозок. Додатково може статися пошкодження або вестибулярного, або слухового апарату. До основних ознак можна віднести наступне:

  • Сильна нудота, блювота;
  • Головний біль;
  • Втрата свідомості на короткий проміжок часу;
  • Дезорієнтованість;
  • Амнезія, проблеми з пам’яттю;
  • Зміна психоемоційного стану;
  • Проблеми із зором або зі слухом.

Якщо є хоча б частина з даних симптомів, то варто негайно звертатися до лікаря.

У тому випадку, якщо постраждала людина втратила свідомість, то важливо постаратися забезпечити прохідність дихальних шляхів. При цьому важливо, щоб шийний відділ хребта залишався знерухомлений. Може виникнути блювота, тому необхідно, щоб людина могла повноцінно дихати, адже існує ризик асфіксії через власні блювотні маси.

Далі варто повністю звільнити грудний відділ, область шиї від одягу, щоб людина могла повноцінно дихати. Якщо ж дихання відсутнє, то в такому випадку до приїзду швидкої допомоги потрібно надати всі базові реанімаційні заходи. Необхідно натиснути на грудну клітку і зробити штучне дихання.

Експерти говорять про те, що через струс мозку в результаті вибухової хвилі не можна померти. При цьому важливо дотримуватися всіх рекомендацій для того, щоб відновлення було максимально швидким.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.