Лікарі розповіли, чому терпіти головний біль небезпечно

Лікарі розповіли, чому терпіти головний біль небезпечно

Чому терпіти головний біль небезпечно / фото: freepik.com

Кожна людина часом може відчувати головний біль, який призводить до поганого самопочуття. Він виникає раптово і часто є частиною нашого життя. Однак не кожен біжить одразу приймати ліки, щоб полегшити симптоми.

Про це повідомляє NIH.

Чому так не можна робити і чому ігнорування болю – помилкове, розповімо в цій статті.

Небезпечний головний біль

Нерідко, коли в нас починається головний біль, спершу ми вирішуємо перетерпіти, почекати, нехай саме пройде. Опитування показало, що майже половина людей, які страждають від головного болю, терплять його.

Однак лікарі категорично проти таких методів знущання над собою. Вони пояснюються це тим, що майже кожна четверта людина, яка має головний біль, страшенно виснажується, а майже двоє з трьох хворих не можуть виконувати звичні справи під час нападу, що підтверджують дослідження.

Більшість видів головного болю не є наслідками якихось небезпечних розладів. Але є симптоми, які справді можуть бути спричиненими важкими захворюваннями мозку. До прикладу, це інфекції, запалення або кровотечі. Вони потребують якнайшвидшого втручання, натомість ігнорування симптому може призвести навіть до летальних випадків.

Потрібно негайно звертатися до лікаря, якщо головний біль:

  • з’явився раптово і за хвилини чи навіть секунди став таким сильним, як ніколи раніше;
  • з’явився разом із високою температурою та скутістю шиї;
  • супроводжується сплутаністю свідомості, непритомністю, нападом судом;
  • почався після фізичного навантаження чи травми голови;
  • посилюється з часом;
  • посилюється при зміні положення тіла, кашлі, сміху;
  • такого характеру з’явився вперше і разом із ним виникли слабкість, оніміння чи проблеми із зором. Схожі симптоми бувають і при мігрені, але якщо вони з’явилися вперше, зверніться до лікаря.

Якщо таких ознак немає, це не означає, що біль можна перечекати та перетерпіти. Лікарі запевняють, що бездіяльність людини чинить украй негативний вплив на здоров’я.

Чому не варто терпіти звичайний головний біль

До того ж, при мігрені або/та інших видах головного болю, ліки мають більшу ефективність на початку приступу. Тому чим раніше приймете ліки, тим більше шансів, що напад буде слабшим і швидше мине.

Неврологи дослідили наслідки хронічного болю. За результатами експериментів, у час приступу у спинному та головному мозку відбуваються зміни, які змінюють рівень підвищеної чутливості. А це означає: коли ви терпите головний біль, це може підвищити ризик нових нападів у майбутньому, оскільки ваше тіло стає більш чутливим до раніше пережитих тригерів.

До того ж головний біль призводить до порушення психо-емоційного стану, адже важко радіти життю і бути щасливим, коли відчувається нестерпний болить.

Лікування головного болю

Люди бояться приймати ліки проти головного болю через занепокоєння щодо безпеки препаратів та їхню побічну дію.

Проти головного болю найчастіше застосовують нестероїдні протизапальні засоби, наприклад, ібупрофен. Він має високий профіль безпеки та довів свою ефективність у багатьох дослідженнях. Тому якщо застосовувати препарат, дотримуючись інструкції, ризик виникнення побічних реакцій зводиться до мінімуму.

Підсумуємо все вищесказане: головний біль негативно впливає на ваше здоров’я, працездатність і психічний стан. Потрібно турбуватись про себе і не мучитись даремно: випийте ліки і якщо відчуваєте занепокоєння або якщо напади трапляються часто, звертніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.