Лікарі розповіли, каву чи чай корисніше пити вранці

Лікарі розповіли, каву чи чай корисніше пити вранці

Каву чи чай корисніше пити вранці / фото: freepik.com

Обсолюно кожна людина починає свій день із чашки якогось ароматного напою. Одні люди воліють пити каву, інші вибирають чай. Медики розповіли про те, що краще пити вранці, а від чого потрібно відмовитися, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.

Про це повідомляє Styler.

Як ранкова кава впливає на людину

Більшість людей віддають перевагу каві через те, що цей напій добре пробуджує. Всього в одній чашці свіжої кави є 80-115 міліграм кофеїну. При цьому чашка чаю може містити в середньому 40 мг кофеїну. Звернути увагу варто на те, що ці висновки не є однозначними. Вчені проводили досить багато досліджень, результати яких продемонстрували, що чай може бадьорити так само, як і кава. На цей момент дуже сильно впливає міцність заварювання та переваги кожної людини.

МОЗ надало інформацію щодо того, що кава значно знижує ризик розвитку раку печінки у тих людей, які є носіями вірусу гепатиту С – приблизно на 40%. Якщо каву пити регулярно, додатково можна знизити ймовірність передчасної смерті на 15%.

Не варто забувати, що кава може дуже сильно зневоднювати організм. Саме тому після кожної чашки кави варто пити ще склянку води. Перевага напою полягає в тому, що кофеїн може значно збільшувати настрій.

Чи корисно пити чай вранці

У чаї є речовини, які позитивно впливають на еластичність судин, роблять їх менш ламкими. Це своє чергу виступає відмінною профілактикою атеросклерозу. Крім того, напій розширює судини та усуває спазми, нормалізує кровообіг.

У якісному зеленому чаї є приблизно стільки ж кофеїну, як і в міцному еспресо. У той же час напій здатний більш м’яко впливати на організм і при цьому не спричиняти перезбудження нервової системи.

Склянка води натще

Незалежно від того, що саме вибере людина, насамперед уранці вона має випити теплу воду. Це дозволить запустити ЖКТ та підготувати організм до повноцінної роботи. У воду не варто додавати мед або лимон, адже це може стати причиною викиду великої кількості жовчі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.