Лікарка пояснила, чому після їжі не можна лягати спати

Лікарка пояснила, чому після їжі не можна лягати спати

Чому після їжі не можна лягати спати  / колаж: planetanovosti.com

Напевно, всіх нас у дитинстві виховували: “Пообідав, а тепер треба прилягти та відпочити, щоб краще перетравилося”. Ставши дорослими, ми починаємо замислюватися над істиною подібних фраз, а деякі – на собі відчувати всю “небезпеку” такої рекомендації. Давайте розберемося, чи варто вирушати одразу після їжі на боковеньку.

Про це розповідає лікар-гастроентеролог Уварова Каріна.

Справа в тому, що в нашому організмі все продумано і має працювати так, як закладено природою. Тепер ближче до теми. Коли ми ковтаємо їжу, харчова грудка долає 2 пункти пропуску: сфінктер між горлом і стравоходом – верхній – який цю грудку пропускає тільки вниз уздовж стравоходу і нижній – між стравоходом і шлунком, який закривається, пропустивши їжу в шлунок. У нормі ці сфінктери працюють як замикачі: пропустили та щільно закрилися. Лише вночі, коли ми спимо, відбуваються поодинокі розкриття нижнього стравохідного сфінктера в нормі.

Тож щодо того, щоб після їжі повалятися на дивані? Для того, щоб їжа повністю залишила шлунок, мають пройти 3-5 годин.

Приймаючи горизонтальне положення тіла відразу після прийому їжі, особливо рясного, створюються передумови для затікання вмісту шлунка в стравохід і далі в горлянку. Стравоходу набагато складніше очиститися, знаходячись в горизонтальному положенні; до того ж, у вертикальному положенні від подібних закидів вмісту зі шлунка в стравохід нас захищає проста сила гравітації. Наслідки цих “затікань” відомі пацієнтам із діагнозом “рефлюксна хвороба”, та й “прості смертні”, щільно пообідавши на якомусь гулянні, напевно відчують печіння в грудях або присмак кислого в роті. Тому лікарі рекомендують: протягом 2-3 годин після прийому їжі утриматися від спокуси прилягти.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.