Кардіологи розповіли, чим небезпечне купання у крижаній воді

Кардіологи розповіли, чим небезпечне купання у крижаній воді

Моржування / фото: realist.online

Міфи про те, що моржування надзвичайно корисне, ходять вже давно. Однак кардіологічна асоціація з США попереджає, що це небезпечна помилка. Фахівці показали результати дослідження впливів холодної води на людське тіло.

Про це повідомляє Аha.org.

Люди, які люблять купатися в ополонці, вірять в те, що крижана вода покращує серцево-судинну систему. Якихось досліджень, що підтверджують такі заяви насправді, немає. Експерти попереджають, що таке плавання може виявитися небезпечним і шкоди від нього більше, ніж користі.

Наприклад, при різкому зануренні у воду температура якої нижче +15,5 градуса може навіть вбити людину. Смерть настане в результаті холодового шоку. Тому загартовування — сам по собі процес тривалий і поступовий, а пірнання в ополонку для непідготовленої людини може закінчитися реанімацією.

При тривалому впливі холоду на організм починається обмороження. При цьому кров відходить від кінцівок і спрямовується до центру тіла. Руки та ноги без хорошої циркуляції можуть ослабнути, і людина втратить координацію. Перебуваючи зануреним у воду, ви вже не зможете утримуватися на плаву.

У своїх нових дослідженнях вчені виявили, що тривале перебування в крижаній воді призводить до пошкодження серцевого м’яза. Людям з серцевими захворюваннями взагалі забороняється використовувати для посилення імунітету методи, пов’язані з різкими перепадами температури: контрастний душ, пірнання в ополонку, обливання холодною водою і т.д.

Якщо людина вирішила загартовуватися і почати моржувати, необхідно дотримуватися всіх заходів безпеки. Адаптація до низької температури повинна проходити поступово. Для цього спочатку потрібно почати займатися фізкультурою на свіжому повітрі, а не відразу з головою занурюватися в ополонку.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.