Чи зміцнює імбир імунітет — результати дослідження

Чи зміцнює імбир імунітет — результати дослідження

Чи корисний імбир для імунітету / фото: freepik.com

Виявилося, що вчені досі вивчають користь імбиру для організму. Нещодавно вони провели нове дослідження, яке доводить, що цей продукт дійсно корисний, він покращує лейкоцити.

Про це повідомляє Molecular Nutrition & Food Research.

Імбир корисний як ліки і як продукт харчування. Він дуже популярний в азійських країнах і також припав до смаку європейцям. Тільки в Німеччині його вживання зросло в 4 рази за останні 10 років. Згідно зі свіжими даними, щорічно в цій країні з’їдають 31 600 тонн імбиру. Його використовують в якості спеції, додають в чаї та салати. Але чи дійсно він такий корисний, як вважають на Сході?

Що відомо про нове дослідження

Вероніка Сомоза (директор Інституту Лейбніца, м. Фрайзінг) разом зі своєю командою вчених досліджувала корисні властивості рослини. Результати показують, що їдкі сполуки імбиру при попаданні в кров, покращують імунні реакції організму. Правда, для цього потрібно випити приблизно літр імбирного чаю.

В імбирі є речовина гінгерол, та сама яка відповідає за пекучість імбиру. У лабораторії цю речовину виділили з рослини та нанесли на клітинні культури. Далі вчені спостерігали за змінами, які проходять в клітинах після контакту з гінгеролом.

Виявляється, на поверхні нервових клітин є TRPV1 рецептори, які зчитують гостроту гінгеролу. Він же є і на нейтрофільних гранулоцитах (клітини, з яких на 75% складаються лейкоцити). Ці білі кров’яні клітини борються з інфекціями та запаленнями.

Тобто, лейкоцити при контакті з гінгеролом активуються і готові краще реагувати на будь-які патогени, які потрапляю в організм. Виходить, що імбир дійсно покращує імунітет і підвищує опірність організму до застуд. Можливо, в найближчому майбутньому на прилавках аптек з’являться ліки з імбиру спеціально для тих, хто не любить його смак.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.