Чи може Росія застосувати ядерну зброю — прогноз Ходжеса

Чи може Росія застосувати ядерну зброю — прогноз Ходжеса

Бен Ходжес / фото: army.mil

В Кремлі розуміють всі ризики, що стануть наслідком натискання на “червону кнопку”. Тож найбільш ймовірно, що Путін використовує ядерний шантаж виключно для залякування міжнародних партнерів України і не застосує насправді ядерну зброю.

Про це заявив в ефірі  «Радіо НВ» генерал-лейтенант США у відставці та колишній командувач армією США в Європі Бен Ходжес.

Він вважає, що ризики застосування Путіним ядерної зброї проти України є вкрай низькими, адже погрози щодо її використання на український народ жодним чином не впливають. Ба більше, у Кремлі розуміють, що навіть і після ядерного удару ЗСУ триматиме оборону і продовжить звільнення окупованих територій. Враховує Кремль і значні ризики, яких зазнає Росія, застосувавши ядерну зброю проти сусідньої країни. Тож, ймовірно, головного метою ядерного шантажа Путіна є залякування міжнародних партнерів України, переконаний американський генерал.

“Наслідками від застосування Росією ядерної зброї стануть рішення, які ухвалять США та інші країни проти Росії, і вони будуть дуже значними. Саме тому я вважаю, що Росія не вдасться до застосування ядерної зброї”, – сказав Годжес. 

Американський генерал вважає, що російська влада добре усвідомила ефективність використання ядерної зброї у інформаційній війні, і саме тоді, коли про неї лише говориш, а не застосовуєш.

“Водночас щойно ти її використовуєш – одразу програєш. Нереальним мені видається те, що Росія змінить світову історію, підпорядкує собі міжнародні правила та закони, не буде поважати різного роду домовленості. Весь цей набір фактів про неможливість та недоцільність використання ядерної зброї дозволяють мені підсумувати, що вони її не будуть застосовувати”, – прогнозує Бен Ходжес. 

Раніше Бен Ходжес заявляв, що США та Європа можуть зробити так, щоб війна закінчилася вже цього року. Для цього, на його думку, західні лідери повинні проявити рішучість та не розмірковувати про те, що війна може бути затяжною.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.