Звільнення Херсона: куди тепер діставатимуть HIMARS

Звільнення Херсона: куди тепер діставатимуть HIMARS

HIMARS / фото: ВВС

Після звільнення правобережжя Херсонщини й самого обласного центру українська армія впритул наближається до Криму. До території окупованого півострову тепер дістають HIMARS.

Про це 24 каналу повідомив Олексій Арестович.

Арестович уточнив, що відстань до Криму від Херсону й Нової Каховки трохи менше, ніж 80 км. Це означає, що туди долітають ракети HIMARS, а отже всі шляхи на цій відстані перебуватимуть під постійним вогневим контролем ЗСУ. Після отримання від партнерів далекобійних снарядів HIMARS можуть дістатися таких стратегічних цілей, як аеродроми в Криму. 

“По складах, по місцях зберігання палива, по командних пунктах. Усе по класиці. Крім того, ми ж не зобов’язані стріляти лише по Криму з Херсона, там є багато цікавих цілей по всій лінії фронту, й усюди полетить, – зауважив радник голови Офісу Президента України.

Арестович скептично ставиться до вірогідності стабілізації фронту та виникнення паузи в найближчі місяці. 

“За моїми відчуттями жодної паузи не буде, а будуть активні дії ЗСУ. До того ж у нас з’явилися для цього відповідні можливості”, – наголосив радник ОП України, маючи на увазі велику кількість трофейної техніки, яку назбирали українські війська на Херсонщині. Хоча підрахунок «трофеїв» ще триває, вже відомо, що до його складу увійшли артилерійські системи, бронетехніка та танки.

За словами Арестовича є ймовірність, що Іран відмовиться від збройних контрактів з Росією і не постачатиме туди ракети, або ж не надаватиме їх так швидко і у тій кількості, на яку розраховує Кремль.

“Ця новина дуже приємна. Така ж приємна, як імовірне постачання далекобійних ракет HIMARS нам, – підкреслив радник голови Офісу Президента України.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.