Яку ціль переслідує Росія, розгортаючи свої війська у Білорусі, – ISW

Яку ціль переслідує Росія, розгортаючи свої війська у Білорусі, – ISW

Російські військові / фото: DW

Збільшення російських військ та техніки на території Білорусі у листопаді цього року, ймовірно, спрямоване на посилення російського навчального потенціалу та проведення інформаційно-психологічної операції, спрямованої проти України та країн Заходу. Наразі немає належних підтверджень тому, що готується нова атака на Україну з півночі.

Про це йдеться в щоденному звіті американського Інституту дослідження війни. (ISW).

Фахівці інституту зосереджують увагу на супутникових знімках, які вказують на збільшення бойової російської техніки, зокрема, танків на 230-му загальновійськовому Обуз-Ліснівському полігоні в Бресті. 

При цьому незалежна білоруська моніторингова група “Беларускі Гаюн” 28 листопада повідомила, що російські війська перекинули у бік Бреста 15 зенітно-ракетних комплексів “Тор-М2” та 10 одиниць невизначеного інженерного обладнання.

“Ці розгортання, ймовірно, підтримують зусилля Росії щодо навчання і не готуються до бойових дій з Білорусі”, — повідомляють американські аналітики.

На думку ISW, Росія використовує розгортання своїх військ у Білорусі, значною мірою, задля інформаційного нагнітання та зосередження частини українських сил, задіяних на південно-східній ділянці фронту, ближче до Києва. Наразі фахівці інституту не прогнозують напад на Україну з боку Білорусі.

Нагадаємо, що й ГУР Міноборони України висловив думку, що інформація про загрозу з боку Білорусі може бути черговою провокацією Росії.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.