Темп бойових дій в Україні може зрости найближчими тижнями — ISW

Темп бойових дій в Україні може зрости найближчими тижнями — ISW

Війна в Україні / фото: Klymenko Time

Інтенсивність бойових дій на Донбасі впродовж останнього тижня значно знизилася уздовж всієї лінії фронту через погіршення погодних умов. Втім на початку грудня можна очікувати на активізацію подій на полі бою.

Про це йдеться у щоденному звіті Інститута вивчення війни (ISW).

Аналітики зафіксували уповільнення темпу проведення військових операцій у прифронтових районах на сході та півдні України через погіршення погодних умов. Однак вже в найближчі тижні можливе пожвавлення на полі бойових дій, адже температура повітря знизиться, що призведе до замерзання розмитої тривалими дощами землі.

“Українські та російські звіти з критично важливих прифронтових районів на сході та півдні України, включаючи Сватове, Бахмут і Вугледар, вказують на те, що операції з обох сторін наразі загальмовані сильним дощем і, як наслідок, сильним брудом. Прогнозується зниження температури по всій Україні протягом наступного тижня, що, ймовірно, спричинить замерзання на землі та пришвидшить темп бойових дій, оскільки збільшиться мобільність для обох сторін”, — пояснили аналітики.

Прогнозується, що температура в районах на північному сході України, наприклад, вздовж лінії Сватове-Кремінна, з 28 листопада по 4 грудня впаде майже до нуля і подекуди може сягнути мінусових позначок. 

“Імовірно, землі знадобляться кілька днів постійної температури замерзання, щоб затвердіти. Це означає, що наземні умови будуть сприятливими для пришвидшення темпів операцій по всій Україні протягом вихідних 3-4 грудня та наступного тижня”, — зазначили у повідомленні.

Разом з тим, аналітики не дають прогнозу щодо поновлення ЗСУ чи армією РФ великих наступальних чи контрнаступальних операцій у найближчий час.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.