Чи варто чекати на вторгнення з Білорусі найближчим часом – розвідка України

Чи варто чекати на вторгнення з Білорусі найближчим часом – розвідка України

Вторгнення з Білорусі / фото: DW

Можливий наступ військ РФ разом з білоруськими союзниками на півночі не перший місяць є однією з головних тем обговорень українських військових та експертів. Втім, інформація про загрозу з боку Білорусі може бути черговою провокацією Росії.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

За його словами, чутки про втягування Білорусі в активну фазу наземної операції поширюється спеціально. Такі “інформаційно-психологічні спеціальні операції”, а простими словами – фейки, вигідні перш за все Росії.

Таким чином країна-агресорка намагається залякати українців, посіяти паніку серед білорусів, особливо тих, хто проживає в прикордонних районах, а також розосередити сили української армії, змусивши військове керівництво перекидати сили з південно-східного напрямку на північний.

“Зробити так, щоб заіскрило, і все-таки втягнути саму Білорусь в повномасштабну війну, чого до цього моменту не було”, – розповів Андрій Юсов.

Представник воєнної розвідки України не заперечує того, що від режиму Лукашенка існує загроза.

“Вона є, і Лукашенко допомагає Путіну і зброєю, і боєприпасами, і бронетехнікою. Він надає свій повітряний простір для ударів по Україні”, – констатує Юсов.

Попри це, експерт все ж радить не піддаватися на подібні провокації і зберігати спокій, адже “сьогодні ми не можемо говорити про те, що в найближчому часі відбудеться повномасштабне вторгнення і втягування Білорусі вже в наземну операцію”.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.