Як перевірити якість молока в домашніх умовах

Як перевірити якість молока в домашніх умовах

Як перевірити якість молока / фото: freepik.com

Для того, щоб перевірити наскільки якісним є куплене молоко, і чи немає в ньому води, можна скористатися простими домашніми способами. При цьому для проведення тестів підійдуть підручні засоби.

Спирт

Для перевірки якості молока таким способом не потрібно використовувати багато спирту. Досить налити в окрему ємність 50 грам молока і додати на 1 його частину 2 частини речовини. Далі ємність закривається і все ретельно перемішується протягом однієї хвилини. Потім молоко зі спиртом потрібно різко вилити на тарілку і подивитися, чи присутні молочні згустки. Якщо вони відсутні, то це вказує на те, що в молоці є вода.

Спосіб з водою

У склянку чистої води потрібно акуратно цівкою влити трохи молока. Натуральний продукт відразу ж спливе на поверхню, а розведене молоко буде змішуватися з водою.

Йод

Досить додати в молоко всього кілька крапель йоду. За рахунок цього вийде встановити наявність крохмалю у молоці, який часто додають в напій, щоб зробити його більш густим. У разі наявності крохмалю, молоко при взаємодії з йодом почне набувати блакитний відтінок. Жовтий відтінок вказує на натуральність продукту.

Лакмус для молока

Такий варіант вважається найбільш ефективним. У даному випадку потрібно взяти лакмус-індикатор, який є практично в будь-якій аптеці. Індикатор змочується в склянці з молоком і залишається на кілька хвилин. Синій колір говорить про наявність соди в напої, червоний – в молоко додавали спеціальну кислоту для того, щоб відбілити напій. Ідеальний результат — це коли колір індикатора не змінюється.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.