Військовий експерт розповів, наскільки важлива оборона Бахмута

Військовий експерт розповів, наскільки важлива оборона Бахмута

Бої за Бахмут / фото: ТСН

Місто Бахмут у Донецькій області вже понад шість місяців не здається російським загарбникам. ЗСУ й надалі триматимуть оборону цього міста, аби ворог не зміг вийти на кордони Донецької області.

Про це в ефірі 24 каналу розповів полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

За словами військового, російські військові більше півроку намагаються захопити Бахмут, втім поки безуспішно. Українські сили тривають оборону міста і перешкоджають ворогу вийти на кордони Донецької області. До того ж, оборона Бахмута утримує рубіж оборони від Вугледара до Куп’янська, наголосив полковник запасу ЗСУ.

“Витягнутий з північного сходу на південний захід вздовж річки Бахмут. Від заходу Бахмута починаються пагорби. Зверху нависає той же Часів Яр. Укріплення району дуже потужне. Це хороший полігон для знищення російських військ”, – вважає експерт.

Світан повідомив, що зараз російські війська намагаються захопити Парасковіївку та Красну Гору. Втім, оточити Бахмут в окупантів теж не вийде, впевнений льотчик-інструктор.

“У них це не виходить, бо Парасковіївка та Красна Гора розташовані під вогневим контролем нашої артилерії, яка розміщена на лівому березі річки Бахмутки й на пагорбах, які західніше від річки”, – відзначив полковник і додав, що росіяни “не можуть обійти Бахмут з півдня, бо вперлись у систему оборони вздовж шосе з Костянтинівки в Бахмут”. 

Світан вважає, що наразі немає підстав для виходу українських бійців з Бахмута. Він переконаний, що загарбники не пройдуть далі та не досягнуть мети вийти на кордони Донецької області. 

“Ми утримуємо не місто, не населений пункт, не точку на місцевості. Тут дуже хороше укріплення району. Поки воно буде триматися, поки не будуть перерізані логістичні ланцюжки, через які забезпечується Бахмут, немає сенсу з нього виходити”, – переконаний експерт.

Напередодні, секретарь РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю для ВВС заявив, що Росія намагається взяти Бахмут до річниці повномасштабного вторгнення 24 лютого, оскільки ворог живе різними датами.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.