Великий російський наступ може і не відбутися – прогноз ISW

Великий російський наступ може і не відбутися – прогноз ISW

Бої за Донбас / фото: telegraf.com.ua

Наразі немає достатніх підстав вважати, що російські сили відновили бойову міць, щоб завдати поразки українським силам на Донбасі. Новий масштабний наступ росіян може закінчитися вже у квітні без досягнення суттєвого оперативного результату.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що Путін, ймовірно, в черговий раз, переоцінив власні можливості російських збройних сил. За поточною оцінкою ISW, наразі немає жодних доказів того, що російські сили відновили достатню бойову міць, щоб завдати поразки українським силам на сході України та захопити понад 11 300 квадратних кілометрів неокупованої Донецької області (понад 42% загальної площі Донецької області) до березня, як наказував Путін.

Раніше ISW прогнозувало, що великий російський наступ, який мав початися до квітня 2023 року, ймовірно, передчасно завершиться під час квітневого сезону весняних дощів (якщо не раніше), перш ніж буде досягнуто суттєвого оперативного впливу.

 “Кульмінація російських сил може потім створити сприятливі умови для українських сил, щоб використати їх у контрнаступі наприкінці весни чи влітку 2023 року після надходження західного танкового озброєння”, – зазначається у звіті.

Водночас, в ISW не вбачають ознак того, що зусилля щодо прихованої мобілізації в останні місяці призвели до залучення додаткових 200 тисяч людей, хоча це не виключено. Додаткова мобілізація 300 тисяч росіян вже створила далекосяжні  соціальні проблеми, а подальша мобілізація ще 200 тисяч російських громадян може викликати ще більш помітні суспільні проблеми, зазначають аналітики.

Нагадаємо, представник Головного управління розвідки МО України в інтерв’ю Kyiv Post заявив, що президент Росії Володимир Путін наказав російським військовим захопити Донецьку та Луганську область до березня 2023 року, тим самим підтримавши прогноз ISW щодо вірогідного наступу росіян на сході України.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.