Путін наказав до березня повністю захопити Донбас, – ГУР

Путін наказав до березня повністю захопити Донбас, – ГУР

Російські окупанти / фото: DW

Кремль не відмовлявся від планів щодо подальшої окупації українських територій і продовжує стягувати бойову техніку та особовий склад на схід. Ймовірно, саме на цьому напрямку розпочнеться новий масштабний наступ.

Про це заявил представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк в інтерв’ю виданню Kyiv Post.

За словами представника розвідки, Володимир Путін поставив перед збройними силами Росії завдання повністю захопити Донбас до березня 2023 року. Цей план Кремля підтверджують і дії російських окупантів на сході. Туди, за даними розвідки, продовжують стягувати бойову техніку та особовий склад військ РФ.

“Ми помітили, що російські окупаційні сили передислокують додаткові штурмові групи, підрозділи, зброю та військову техніку на схід. За даними військової розвідки України, Путін наказав захопити території Донецької та Луганської областей до березня”, –  зазначив Черняк.

На думку військового, нове сухопутне вторгнення Росії з території Білорусі для захоплення Києва наразі малоймовірне, так як на території сусідньої країни досі немає достатньої кількості військ для проведення подібної операції. Втім, представник ГУР МО підтвердив, що Росія дійсно використовує територію Білорусі для підготовки свого особового складу.

“На сьогоднішній день сформованих угруповань немає. Немає жодної загрози залучення Білорусі у повномасштабне вторгнення на бік Росії проти України”, – заявив Черняк.

Андрій Черняк наголосив, що навіть при відсутності нового повномасштабного вторгнення на півночі України, українське командування все одно буде змушене тримати в прикордонних районах певну кількість військ, аби протистояти ймовірним вилазкам російських окупантів.

Згідно зі спостереженнями українських прикордонників, станом на кінець січня, російські підрозділи в Білорусі перебували на полігонах, де проводили відповідну підготовку та навчання.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.