Вчені з’ясували, як на Землі з’явилася вода

Вчені з’ясували, як на Землі з’явилася вода

Як на Землі з’явилася вода / фото: freepik.com

Майже три чверті земної кулі вкриті водою. Але звідки вода з’явилася Землі? Із цього приводу вже давно сперечаються вчені. Схоже, що метеорит, що впав в Англії, нарешті допоможе поставити в цій суперечці крапку.

Про це повідомляє The Guardian.

Камінь, розмірами як баскетбольний м’яч, впав у місті Вінчкомб ще минулого року. Дослідники встановили, що метеориту приблизно 4,6 млрд років. Різні дослідники брали зразки матеріалів та вивчали їх. Виявилося, що в метеориті була вода, майже така ж за складом, як і та, що на нашій планеті.

Тепер вчені вважають, що вода на планету потрапила з космосу. Мільярди років тому багато метеоритів, які впали на Землю, принесли на собі Н2О. З часом рідини накопичилося так багато, що утворилися цілі океани. Це і сприяло появі життя на планеті.

Ешлі Кінг — працівниця музею природної історії в Лондоні. Вона розповіла, що завдяки тому, що метеорит був негайно доставлений в лабораторію, на ньому вдалося знайти молекули води. Якби з транспортуванням зволікали, цього не сталося б. Також оперативна робота вберегла метеорит від забруднення земними речовинами.

Метеорит дійсно унікальний. Він найчистіший з тих, що падали на Землю з ранньої Сонячної системи. У його складі вчені виявили 2% вуглецю та 11% води. І що цікаво, так, те, що в камені виявили позаземні амінокислоти. Це основа з якої походить усе живе. Тому з космосу на Землю потрапила не тільки вода, все, що сьогодні є, теж знаходить свій початок у космічному просторі.

Дослідники кажуть, що в цьому зразку присутні ті хімічні елементи, які існували на найпершому етапі формування нашої Сонячної системи. Швидше за все він знаходився десь під Юпітером і був частиною величезного астероїда

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.