Вчені з’ясували, скільки чашок кави на день можуть продовжити життя

Вчені з’ясували, скільки чашок кави на день можуть продовжити життя

Кава продовжує життя / фото: freepik.com

Співробітники Інституту Бейкера, що в Австралії провели нове масштабне дослідження, результати якого продемонстрували, скільки саме потрібно пити чашок кави в день для того, щоб продовжити життя. Також помірна кількість кави дозволяє зменшити ризик розвитку проблем з серцево-судинною системою. Звернути увагу варто на те, що дані результати мають пряме відношення не тільки до меленої кави, але і до розчинної, а також до кави без кофеїну.

Про це повідомляє SciTechDaily.

Дослідження проводилося австралійськими вченими протягом 12 років. У ньому брали участь понад 400 тисяч осіб. 55% учасників були жінками. Близько 80% всіх людей щодня пили каву. Експерти встановили, що розчинному напою віддали перевагу 44% учасників, меленій каві – 18% і ще 15% вживали каву без кофеїну. Ще 20% людей звернули увагу на те, що вони не люблять цей напій, тому не п’ють його ніколи.

У проведеному дослідженні брали участь добровольці, вік яких знаходився в рамках 40-69 років. Частина з них пили буквально по одній чашці кави щодня, інші ж могли випивати по 2-3 чашки напою. Деяка кількість добровольців могла випити до 5 чашок кави.

Протягом довгого часу вчені спостерігали за станом здоров’я учасників дослідження і те, наскільки часто вони стикалися з серцево-судинними захворюваннями. Результати багаторічної роботи продемонстрували те, що незалежно від того, яку каву вживали люди, вони змогли знизити ризик передчасної смерті та подовжити тривалість свого життя. Найкращі результати були зафіксовані у тих, хто випивав по 2-3 чашки ароматного напою.

Вчені тепер вважають, що принести користь для здоров’я може саме така доза кави. Крім того, перевагу все ж краще віддавати меленій каві, адже вона краще за інші види впливає на стан людського організму. З її допомогою можна знизити ризик ранньої смерті на 27%. Також на 20% стає менше ризик появи проблем з серцево-судинною системою. Своєю чергою, якщо вживати каву без кофеїну, то ризик ранньої смерті зменшується на 14%. Розчинна кава знижує даний показник всього на 11%.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.