Вчені з’ясували, що бачить людина під час смерті

Вчені з’ясували, що бачить людина під час смерті

Що бачить людину під час смерті / фото: pixabay.com

Вчені змогли зробити запис активності людського мозку. За допомогою ЕЕГ або електроенцефалограми вони зафіксували активність мозку пацієнта віком 87 років. Він страждав на епілепсію. За ним велося постійне спостереження, щоб можна було відстежити напади, але чоловік раптово помер.

Про це повідомляє MedicalXpress.

Під час смерті було виміряно 900 секунд мозкової активності. Експерти звернули увагу на те, що трапилося за 30 секунд і після зупинки серця. Як вдалося встановити, безпосередньо перед смертю в мозку у величезній кількості починають утворюватися гамма-хвилі. Вони беруть участь безпосередньо у процесах спогадів, сновидінь та медитаціях.

За допомогою генерації коливань, які мали пряме відношення до відновлення або вилучення пам’яті, мозок за деякий час до смерті міг почати відтворювати спогади про найважливіші події, що трапилися в житті людини. Така ж інформація неодноразово зустрічалася у переживаннях людей, які помирали та розповідали про те, що з ними відбувається. Після того, як було проведено ретельний аналіз, фахівці дізналися також про те, що відтворюються лише приємні та найяскравіші пережиті моменти.

Крім того, вдалося знайти докази того, що мозок людини ще деякий час повноцінно функціонує після того, як перестає битися серце і зупиняється циркуляція крові. Експерти зазначають, що у дослідженні брав участь лише один пацієнт, тому потрібно буде надалі перевірити ще кілька разів отримані результати. При цьому вони додали, що мозок чоловіка мав певні ушкодження, спровоковані епілепсією.

Раніше ми писали, що вчені розповіли, чим корисні нічні кошмари. Фахівці встановили, що погані сни, які стають причиною виникнення страху, мають не тільки негативну, але ще й позитивну сторону. З їхньою допомогою вдається певною мірою «тренувати» нервову систему. За рахунок цього вона готується швидко реагувати на різноманітні стресові ситуації, які можуть відбуватися у реальному житті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.