Вчені розповіли, що буде, якщо не спати цілий тиждень

Вчені розповіли, що буде, якщо не спати цілий тиждень

Що буде, якщо не спати тиждень / фото: Rise Science

Якщо людина не буде витрачати по 8 годин на сон кожну добу, то у неї з’явиться величезна кількість додаткового часу. Вона зможе більше зробити, розважитися з друзями або ж зайнятися улюбленою справою. Все це звучить дуже добре, але як відсутність сну буде впливати на здоров’я?

Про це повідомляє What if.

Приблизно третину життя люди витрачають на сон. Під час відпочинку тіло отримує необхідне йому «технічне обслуговування». Воно здатне економити максимальну кількість енергії, переробляти отриману інформацію і виводити токсини. Варто звернути увагу на те, що протягом усього життя, в залежності від віку, людині може знадобитися різна кількість сну.

Якщо людина не буде спати, то швидко опиниться на межі максимальної втоми, зіткнеться з параноїдальним маренням або може навіть померти. Варто відзначити, що спати потрібно вміти правильно, адже якісний сон ділиться на кілька етапів.

В першу чергу починає поступово знижуватися температура, а потім розслабляється тіло. У фазі глибокого сну поповнюються запаси енергії, активно відновлюються пошкоджені клітини. Під час швидкого сну мозок стає більш активним і тому людина може побачити неймовірно барвисті сни.

Перший день без сну нічим не буде відрізнятися від інших. Через добу з’являться перші ознаки відсутності сну. Чи стане складно концентрувати увагу і з’являться проблеми з прийняттям правильних рішень. Порівняти відчуття можна з наявністю в крові 0,10% алкоголю. Протягом усього дня почне стрімко змінюватися настрій, збільшиться рівень стресу.

Через 36 годин після того, як людина не буде спати, в її організмі буде порушено баланс між такими гормонами як інсулін і кортизол. Прийняті рішення стануть більш ризикованими, може з’явитися порушення мови та проявиться нерозсудливість.

Друга ніч виявиться важчою. Час від часу може виникати такий стан, як мікросон. Відразу ж після пробудження людина не буде розуміти, де знаходиться. Через 48 годин відбудуться помітні порушення в роботі імунної системи. Тіло не зможе справлятися як раніше з вірусами і бактеріями. Бажання спати позначиться на здатності правильно мислити. Людина не зможе справлятися зі своїми основними завданнями. Вона стане дратівливою і певною мірою пригніченою.

Через 72 години можуть з’явитися серйозні галюцинації. Звичайно, від цього ще не можна буде померти, але проблеми зі здоров’ям будуть неймовірно серйозними. Якщо не спати тиждень, то не виключений навіть летальний результат.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.