Вчені назвали найкращі продукти для роботи мозку

Вчені назвали найкращі продукти для роботи мозку

Вчені назвали найкращі продукти для роботи мозку / фото: freepik.com

Упродовж тривалого часу вчені вірили в одні версії, але нові дослідження демонструють зовсім інші результати. Наприклад, людський мозок на 60% складається із жиру. Незважаючи на те, що жир відіграє важливу роль у повноцінному функціонуванні всього організму, протягом багатьох років експерти намагалися довести, що потрібно дотримуватися дієти з досить низьким вмістом жирів.

Про це повідомляє Psychology Today.

Тепер учені з’ясували, що немає жодних підстав для того, щоб дотримуватися подібної дієти. Деякі харчові жири відіграють дуже важливу роль і позитивно впливають не лише на психічне, а й на когнітивне здоров’я. При цьому є три продукти, які потрібні мозку для повноцінної роботи.

Оливкова олія

Досить корисною для організму вважається середземноморська дієта, яка включає величезну кількість фруктів та овочів, горіхів, птиці та риби, оливкової олії. Вчені змогли довести, що подібне харчування позитивно впливає на пам’ять та може захистити головний мозок від поступової атрофії. Оливкову олію можна використовувати для салатів або поливати нею різноманітні продукти, застосовувати для смаження. Навіть за дуже високої температури продукт не втрачатиме своїх властивостей.

Продукти з омега-3

У головному мозку є досить висока концентрація омега-3 жирів. Близько 90% з усього цього припадає на ДГК – докозагексаєнову кислоту. Якщо її недостатньо, це може призвести до проблем із пам’яттю і з навчанням. Також починають страждати нейрони. Достатня кількість ДГК позитивно позначається на когнітивних функціях.

Для того, щоб у мозку була потрібна кількість омега-3 жирних кислот, необхідно додати в раціон горіхи, насіння. Також потрібно регулярно вживати скумбрію, дикого лосося, оселедець, анчоуси. Непоганим варіантом стануть різноманітні добавки з оліями омега-3.

Кокосове масло

Кокосова олія є насиченим жиром. У ньому є багато лауринової кислоти, яка здатна всмоктуватися безпосередньо в печінку і тому швидко перетворюється на величезну кількість енергії, а також багато інших молекул.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.