В ISW пояснили, чому Кремль знову заговорив про стамбульські домовленості

Дата:

Кремль продовжує наполягати, що саме стамбульські домовленості 2022 року є єдиною основою для можливих мирних переговорів. Однак для України цей сценарій є абсолютно неприйнятним, оскільки він означає фактичне послаблення держави та її повну беззахисність.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Згідно з цими домовленостями, Україна мала б назавжди відмовитися від вступу до НАТО, значно скоротити свої Збройні сили та втратити право на отримання західної зброї. Натомість Росія та її союзники, зокрема Китай, отримали б статус країн-гарантів, що дозволило б Москві блокувати будь-яку військову допомогу для Києва.

За словами міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, переговори в Стамбулі нібито були спрямовані на “усунення корінних причин війни”, якими Кремль вважає розширення НАТО, “дискримінацію” російськомовних і обмеження діяльності РПЦ. Лавров став головним речником цих наративів, постійно повторюючи, що без повернення до стамбульської рамки домовитися неможливо.

Водночас у проєкті угоди не було жодних обмежень для російської армії. Це фактично залишало б Україну беззахисною, а Москві давало можливість підготувати нове вторгнення на вигідніших умовах.

За даними ISW, Кремль чудово розуміє, що Київ не прийме такий варіант. Але Росія продовжує просувати ці домовленості, щоб представити Україну як сторону, що “не хоче миру”, і таким чином затягувати реальні переговори.

Гончаренко Людмила
Гончаренко Людмила
Вища освіта КНУБА (2005 рік). До 2013 року працювала в банківській системі, а потім змінила сферу діяльності на копірайтинг. Працювала редактором стрічки новин на сайтах “ЕкоПолітика”, “TrueUA”, “Межа” та ін. В листопаді 2022 року приєдналась до команди “Новин Планети”. Пошук та написання цікавого контенту для читача — не робота, а моє хобі.

ПОДІЛИТИСЯ ПОСТОМ:

Підписатися

Останні публікації

Ще новини
Пов'язані

Сирський розповів про бої в Костянтинівці та втрати російських військ

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський здійснив робочу поїздку...

Росія готує масштабну мобілізацію: у РНБО назвали можливу кількість призовників

Росія може вже восени розпочати масштабну мобілізацію, під час...

Зеленський назвав місце можливої зустрічі з Путіним: де можуть пройти переговори

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Ватикан готовий стати...

«Це поховає доходи Росії»: експерт пояснив, чим небезпечні нові санкції США

Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підтримати законопроєкт...