У ВООЗ попередили про загрозу пандемії пташиного грипу

У ВООЗ попередили про загрозу пандемії пташиного грипу

Пташиний грип / фото: azattyq-ruhy.kz

Схоже, Всесвіт вирішив очистити себе від людей. Бо інакше пояснити пандемії та катастрофи просто неможливо. Світ ще не відпочив від коронавірусу, і тепер йому загрожує новий вірус. У ВООЗ вже стурбовані епідеміологічною ситуацією.

Про це повідомляє El Pais.

Річард Пібоді працює головою ВООЗ у відділі високих патогенів. Він попереджає, вірус пташиного грипу, який зараз “вирує”, неймовірно небезпечний. Людям краще триматися якомога далі від заражених тварин. Хвороба легко і швидко передається від тварин до людини, а лікується дуже важко.

Новий пташиний грип неймовірно швидко поширюється, тому краще зайвий раз не ризикувати. Фармацевтичні корпорації вже працюють над вакциною, тому медики вірять в те, що вдасться уникнути важких наслідків.

Пібоді розповів, що епідемія почалася ще три роки тому. Від неї померли мільйони диких птахів. Також страждають домашні господарства та ферми. Цей грип — особливий вірус типу А.

Згідно з даними, які надала Всесвітня організація охорони здоров’я, в період з 2003 по 2023 роки у світі зафіксували понад 870 випадків зараження грипом А. у кожному випадку людина заразилася від контакту з хворою птицею. Ще 458 осіб померло. Випадки зафіксовані у 23 країнах.

Лікарі кажуть, що дорослі переносять хворобу легше, ніж діти. При цьому в групі ризику, як завжди, люди похилого віку, тобто ті, хто старше 60 років.

Інкубаційний період у нового виду грипу триває від декількох годин до 5 днів. У цьому його величезна небезпека. При цьому у хворого спостерігається висока температура, від 38,8 до 41 градуса. Хворий відчуває закладеність в носогорлі, страждає від сухого виснажливого кашлю, пирхоти в горлі, м’язового болю та ознобу. Хвороба дає важкі ускладнення на вуха і легені.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.