Що їсти, щоб покращити настрій: ТОП шість продуктів

Що їсти, щоб покращити настрій: ТОП шість продуктів

Що таке, щоб покращити настрій / фото: freepik.com

Близько 4 років тому в результаті одного дослідження вченим вдалося виявити зв’язок між продуктами харчування та настроєм. На основі цього було складено ТОП-6 продуктів, які знижують ризик депресії.

Про це повідомляє The Sun.

Дієтолог Ханна Брей детально розповіла, які саме продукти мають бути у вашому холодильнику, щоби підняти настрій, тим самим уникнути депресивного стану.

Фрукти та овочі

Саме фрукти та овочі збагачені антиоксидантами. Вживання в нормі сприяє зміні рівня серотоніну у мозку, що позитивно впливає на настрій. Ідеально, якщо у вашому раціоні будуть присутні різноманітні фрукти та овочі, що відрізняються за кольором. Адже колірний пігмент визначає відсоткове співвідношення мікроелементів та їх наявність. Наприклад, якщо йдеться мова про помаранчеві фрукти або овочі, вони відрізняються високим вмістом бета-каротину, він в організмі перетворюється на вітамін А, червоні сорти містять антиоксиданти.

Ферментовані продукти та живі бактеріальні добавки

Ханна Брей акцентує на тому, що кишечник людини – це другий мозок. Саме кишкові бактерії здійснюють різні нейромедіатори, завдяки чому регулюються сигнали, що посилаються з кишечника в мозок різними шляхами.

Ідеальний варіант наситити кишечник новими мікроорганізмами, це додати до раціону капусту, йогурт, кімчі, кефір і т.д.

Продукти, багаті на пробіотики

Йдеться про клітковину. Нагадаємо, що пробіотики – це тип клітковини, який не перетравлюється організмом, але є корисним джерелом мікроелементів у кишечнику. Також в холодильник можна додати майже всі види цибулі, зелені банани, спаржу, топінамбур і часник.

Продукти, багаті на триптофан

Триптофан – це попередник серотоніну, незамінна амінокислота, яка не виробляється всередині організму. Тому її потрібно отримати в потрібній кількості з їжі. Для цього додаємо до списку продуктів: індичку, яловичину, банани, бобові, сир, горіхи та насіння.

Продукти з високим вмістом магнію

Згідно з дослідженнями, при надмірному хвилюванні в сечі виділяється багато магнію, ніж зазвичай. Що призводить до його нестачі. Чим нижчий рівень магнію, тим вища тривожність. Найбагатшими продуктами на магній вважаються листя салату, капуста, авокадо, горіхи та тофу.

Продукти, насичені вітаміном D

Недостатній рівень цього вітаміну припадає на зимовий період. Саме вітамін Д підтримує необхідну концентрацію серотоніну в мозку. З жовтня до квітня людина синтезує недостатню кількість вітаміну Д через брак сонця. Тому можна сміливо додавати вітамін D до раціону харчування у вигляді добавки.

Але окремо отримувати вітамін можна включаючи в щоденний раціон яйця, рибу, гриби.

Пам’ятайте, що харчування має бути різноманітним та насиченим корисними макро та мікроелементами.

 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.