Росіяни невдоволені приїздом Зеленського до Бахмута, – ISW

Росіяни невдоволені приїздом Зеленського до Бахмута, – ISW

Зеленський у Бахмуті / фото: РБК Україна

В той час, як Зеленський відвідав “гаряче” місто Бахмут на Донеччині та вручив нагороди захисникам, російський диктатор провів схожу церемонію в безпечному Кремлі. Це викликало обурення серед російських мілблогерів та пропагандистів.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

На 300-й день війни президент України Володимир Зеленський відвідав місто Бахмут – одну з найгарячіших точок у Донецькій області, де не припиняються запеклі бої. Там він провів зустріч із захисниками та вручив нагороди. 

В той же день російський диктатор Путін провів церемонію нагородження в безпеці в Кремлі. Зокрема, нагороди з його рук отримали “глави” “ЛНР” Леонід Пасічник та “ДНР” Денис Пушилін. Також визнання з боку влади отримали і російські пропагандисти, зокрема головний редактор RT Маргарита Сімоньян і російський військовий блогер Семен Пегов. 

Аналітики ISW вважають, що Путін активізував свої зусилля, аби звільнити себе та Міністерство оборони Росії від постійної критики. А проведення церемонії нагородження додатково вказує на бажання Путіна уявити себе залученим у воєнний час лідером.

У звіті наголосили, що рішення Путіна нагородити членів свого оточення, які навіть не брали безпосередньої участі в боях, на відміну від візиту Зеленського біля лінії фронту в Бахмуті, викликало критику серед російських націоналістів. Колишній командир російських бойовиків і критик у російському інформаційному просторі Ігор Гіркін зазначив, що Путін нагороджує «своїх героїв у Кремлі», а не російських солдатів, які беруть участь у бойових діях на передовій.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.