Росія готується до затяжної війни – прогноз ISW

Росія готується до затяжної війни – прогноз ISW

Військові РФ / фото: DW

Оголошена в Росії військова реформа, ймовірно, свідчить про підготовку до затяжної війни в Україні та створення умов для відбудови сильної армії. Втім, для України все одно зберігається вікно можливостей протягом весни та літа для проведення контрнаступу.

Про це пише Інститут вивчення війни (ISW) у щоденному зведенні.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив 17 січня про виконання директиви президента Росії Володимира Путіна щодо проведення широкомасштабної військової реформи в період з 2023 по 2026 роки. 

Заплановане розширення ЗС РФ, ймовірно, говорить про підготовку Росії до затяжної війни в Україні, а також встановлення умов швидко побудувати значно сильнішу армію. При цьому Шойгу заявив, що Путін віддав наказ російській владі збільшити чисельність  військовослужбовців РФ до 1,5 млн чоловік (з нинішніх 1,35 млн).

Втім, на думку аналітиків, неясно, чи зможуть російські збройні сили збільшитись до такого розміру, як описав Шойгу, протягом трьох років. 

“Номінально Росія може формувати нові дивізії, але залишається незрозумілим, чи зможе Росія створити достатньо сил, щоб повністю укомплектувати їх до доктринальної чисельності в умовах війни, що триває”, – зазначає ISW.

На думку ISW, реформа та експансія в масштабах, намічених Шойгу, наврядчи матиме вплив на війну в Україні протягом найближчих місяців, але вона може змінити співвідношення сил на період до 2024 року та створити умови для значно серйознішої військової загрози з боку Росії, зокрема для НАТО.

“В України, ймовірно, збережеться вікно можливостей до літа і протягом усього літа, якщо Захід надасть їй необхідну підтримку, – наголошують в Інституті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.