Ранні симптоми деменції: що потрібно знати

Ранні симптоми деменції: що потрібно знати

Ранні симптоми деменції / фото: freepik.com

Деменція — це хвороба людей похилого віку, але вчені кажуть, що це захворювання починає “молодіти”. Є 5 ранніх симптомів, які можуть свідчити про те, що у людини почалося старече недоумство. Кожен може перевірити себе самостійно.

Про це повідомляє Independent.

Не варто відразу приписувати собі хворобу, точний діагноз може залишити тільки лікар. Але перевірити себе може кожен. Ось 5 симптомів, які говорять про те, що у людини може бути рання стадія деменції:

  1. Складно приймати будь-які рішення. Разом з цим турбота про себе, підтримка чистоти в будинку перетворюється на важкий процес. Людина стає неохайною, не підтримує порядок у своїй оселі.
  2. З’явилися труднощі з розумінням часу доби: день чи ніч, ранок або вечір, котра година – все це людина починає плутати й не розуміє плин часу. Не варто плутати з тим, коли прокидаєтеся в сутінковий час і не можете зрозуміти: 6 ранку або 6 вечора надворі.
  3. Проблеми з промовою — важко висловити слова і думки, хоча при цьому людина все розуміє і чує. Цей симптом ще називається афазія.
  4. Людина багаторазово повторюється при розмові, втрачає слова, мова стає мало зв’язною, нелогічною.
  5. Змінюється сама поведінка людини: частішають тривожні й депресивні стани, з’являється паніка, раптові напади агресії.

Медики відзначили, що жінки частіше схильні до деменції, ніж чоловіки. У світі сьогодні кожна 14 людина у віці 65+ страждає від цього захворювання і кожна шоста старше 80 років. Незворотні деструктивні процеси зупинити медикаментозно неможливо. Можна на певних етапах їх уповільнити.

Проблема в тому, що у всіх людей ранні ознаки хвороби можуть проявлятися по-різному, часто деменцію плутають з психологічними розладами, тому вчасно не звертаються до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.