Небезпечно для здоров’я: з чим не можна пити каву

Небезпечно для здоров’я: з чим не можна пити каву

З чим не можна пити каву / фото: freepik.com

Мільйони людей по всьому світу починають свій ранок з чашечки ароматної, міцної кави. Вона бадьорить і пробуджує, корисна для організму, але є одне маленьке «але» … її не можна поєднувати з деякими продуктами. Про те, з чим саме її не можна поєднувати, розповіли американські дієтологи.

Про це повідомляє Eat This, Not That!.

Як виявилося, каву не можна поєднувати з продуктами, в яких міститься кальцій. А значить капучино, кава з молоком або вершками, а також в прикуску з сиром шкідливі для здоров’я. Все тому, що кава вимиває кальцій з організму. Тому ці смакові переваги можуть негативно відбитися на міцності зубів і кісток. Але, якщо дуже хочеться, дієтологи рекомендують обирати до молочної продукції каву без кофеїну, вона не вимиває кальцій.

Також дуже погано засвоюється цинк, якщо його приймати після кави або вживати продукти, що його містять, разом з кавовими напоями. Це такі продукти, як червоне м’ясо, боби, птиця, устриці. Обов’язково має пройти трохи часу між трапезою і чашкою кави.

Веганам і вегетаріанцям теж слід бути обережнішими. Дієтологи розповіли, що продукти з рослинними джерелами заліза не поєднуються з кофеїном. Йдеться про негемове залізо, яке життєво необхідне людям, які відмовилися від м’яса, яєць і молока. Річ у тому, що в каві є сполуки поліфеноли, вони зв’язуються в організмі з негемовим залізом, і воно просто не засвоюється.

Кава і приймання вітамінів теж не найкраще поєднання. Причина все та ж, напій перешкоджає засвоєнню корисних речовин. Між вживанням препаратів і кавою потрібно витримати інтервал у 1 годину мінімум.

Кава з коньяком, лікером та іншим алкоголем — шкідливі для організму поєднання продуктів. Створюється велике навантаження на печінку, серце і судини. Алкоголь розширює судини, а кофеїн звужує. Організм знаходиться в стресовому стані.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.