Найбільший на Землі вулкан подав ознаки прокидання

Найбільший на Землі вулкан подав ознаки прокидання

Мегавулкан Мауна-Лоа / фото: Vestnik.az

Вулкан Мауна-Лоа є одним з п’яти складових Великого острова Гаваї. Він є найбільшим у своїй групі. Одночасно з цим даний вулкан вважається найбільшим активним вулканом на Землі. Останнім часом з’явилося занадто багато ознак того, що він прокидається.

Про це повідомляє Forbes.

Гавайська вулканічна обсерваторія Геологічної служби США (HVO) протягом усього часу дуже уважно стежить за активністю Мауна-Лоа. Дослідники щотижня надавали звіти, але тепер ситуація змінилася. Звіти почали випускати щодня. Додатково був здійснений перехід на “жовту рекомендацію”. Це вказує на те, що вулкан ще не починає вивергатися, але він “хвилюється”. У тому випадку, якщо вчені встановлять, що виверження уникнути не вийде або ж воно почнеться, рівень небезпеки стане “червоним”.

Коли експерти спостерігали за вулканом, то помітили, що прокидатися він почав у 2021 році. На це вказувало безліч землетрусів з невеликою магнітудою. Протягом останніх кількох тижнів підземні поштовхи стали відбуватися набагато частіше. Наприклад, на початку літа в день траплялося всього кілька незначних землетрусів. Тепер же налічується до півсотні.

Звернути увагу варто на те, що над рівнем моря гігантський вулкан підноситься практично на 4 тисячі метрів. Під Тихим океаном при цьому ховається величезний масив. Разом з ним висота Мауна-Лоа досягає позначки в 16,5 тисяч метрів.

Останнє виверження цього монстра відбувалося в 1984 році. Вчені змогли тоді попередити місцеву владу, а також населення про серйозну загрозу за кілька тижнів до того, як вулкан остаточно прокинувся. Тоді було вивержено дуже багато лави, яка рухалася з величезною швидкістю.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.