Медики назвали основні симптоми раку кишечника

Медики назвали основні симптоми раку кишечника

Симптоми раку кишечника / фото: freepik

Рак кишечника є одним із найпоширеніших захворювань у всьому світі. Така онкологія відрізняється від інших тим, що діагноз зазвичай ставиться занадто пізно. Пацієнти соромляться вчасно звернутися до лікаря, адже доведеться розповідати про дуже неприємні симптоми та проходити різні дослідження. У той же час є п’ять ознак, які можуть казати про розвиток небезпечного захворювання.

Про це повідомляє Daily Express.

Дуже неприємним симптомом є кров у калі або кровотеча з ануса. Це може говорити або про наявність геморою, або початок розвитку раку. Варто подолати свій сором і звернутися до фахівця для з’ясування причини.

Кишечник постійно з невідомої причини змінює свої “звички”. Кал може ставати дуже рідким, людина часто ходить у туалет. У деяких ситуаціях походи стають занадто рідкіми і постійно є відчуття, неповного спорожнення. Такі ознаки повинні змусити замислитися та звернутися за допомогою.

Людина починає без причини втрачати вагу, у неї повністю відсутній апетит. Такий симптом вважається не дуже поширеним, але все ж таки може з’явитися за наявності раку кишечника. Найчастіше втрата ваги супроводжується регулярною нудотою та сильним здуттям.

Рак кишечника стає причиною нестачі заліза в організмі людини. Це, у свою чергу, призводить до того, що хворий починає швидко втомлюватися, навіть якщо особливо нічим не займався. Якщо ситуація запущена, його шкіра стає дуже блідою, починає розвиватися анемія.

У животі можуть регулярно з’являтися хворобливі відчуття або навіть промацується шишка. Будь-яке ущільнення, де б воно не було, це привід негайно відвідати лікаря. Потрібно пам’ятати, якщо такий діагноз, як рак кишечника буде поставлений вчасно, то шансів на успішне лікування набагато більше. Даний вид онкології дуже добре лікується, але тільки за умови того, що був виявлений вчасно, а не на пізній стадії.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.