Імовірність ядерного удару по Україні зросла до 25%, – екс-глава Пентагону

Імовірність ядерного удару по Україні зросла до 25%, – екс-глава Пентагону

Запуск ракети / фото: УНІАН

Володимир Путін перебуває на межі краху і тому продовжує загрожувати всьому світу ядерним ударом для того, щоб отримати хоча б незначну військову перевагу на території України. Колишній міністр оборони США Леон Панетта розповів про те, що сьогодні ймовірність ядерного удару по Україні збільшилася до 20-25%.

Про це повідомляє Politico.

“На самому початку війни між Росією та Україною ймовірність того, що Путін буде використовувати тактичну ядерну зброю, не перевищувала позначку в 5%. На сьогодні дана цифра значно збільшилася і досягає приблизно 25%», – розповідає Панетта, посилаючись при цьому на аналітиків, що працюють в органах розвідки.

Екс-глава Міністерства оборони додав, що застосування Росією ядерної зброї матиме негайну жорстку відповідь, адже це може стати причиною світової війни.

“Незалежно від того, яку рішучу відповідь буде обрано, вона загрожує ескалацією. Тому не можна допустити, щоб було застосовано ядерну зброю. Крім того, потрібно, щоб Путін перестав загрожувати всьому світу і почав розуміти, які наслідки для нього можуть бути в разі прийняття такого рішення. Президент РФ стверджує, що це не блеф. Тому ми також не можемо собі дозволити блефувати”, – додав Панетта.

Він додав, що якщо все ж Кремль зважиться використати тактичну ядерну зброю у війні з Україною, то США негайно приверне своїх військових для того, щоб відповісти російським військам. Внаслідок цього Путіну не уникнути поразки.

“Нам варто підготуватися до того, що в будь-який момент потрібно буде використовувати армію США разом з бойовою авіацією і застосуванням крилатих ракет, щоб президент РФ нарешті перестав загрожувати не тільки Україні, але і всьому світу ядерною зброєю”, – розповідає екс-глава Пентагону.

За останній час Володимир Путін двічі погрожував застосуванням ядерної зброї. Він говорив про це під час оголошення часткової мобілізації 21 вересня, а потім 30 вересня, під час підписання «документів» про анексію окупованих українських територій.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.