Експерти розповіли, чому план Путіна щодо захоплення України не спрацював

Експерти розповіли, чому план Путіна щодо захоплення України не спрацював

Путін / фото: ВВС

Вже більше дев’яти місяців з початку повномасштабного вторгнення Путін з командою зазнають поразки по всіх своїх стратегічних і військових цілях. Початковий план із захоплення України за кілька днів не справдився попри швидкість атак російських військ.

Про це повідомляє RUSI.

Військові вважають, що Росія мала за мету захопити Україну за 10 днів. Втім план Кремля провалився через високу секретність та низький рівень підготовки військ.

На думку експертів, Росії планувала вторгнутися в Україну у термін до 10 днів, а потім окупувати країну та здійснити анексію до серпня 2022 року. У Кремлі зробили ставку на швидкість атаки й кампанію по дезінформації, які мали сприяти швидкому захопленню Києва. До того ж, під столицею російська армія мала вражаючу перевагу по кількості – 12:1. Втім непідготовленій армії РФ це не допомогло і плани Путіна зазнали поразки.

Серед головних причин провалу росіян є надмірна секретність командування. Річ у тому, що більшість підрозділів російських військ отримали накази про наступ не раніше, ніж за 24 години до вторгнення. Окрім того, росіянам не вистачало боєприпасів, пального, продовольства і чіткого розуміння, як їхні дії вписуються в загальний план. 

Відзначається і низька тактична компетентність російських військових, вразливість їх до дезінформації і відсутність чесних доповідей Міноборони про невдачі та втрати на фронті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.