Є дві людини, яких Путін боїться: колишній співробітник КДБ РФ назвав імена

Є дві людини, яких Путін боїться: колишній співробітник КДБ РФ назвав імена

Кого боїться Путін / фото: DW

На минулому тижні відбулися переговори щодо подовження Чорноморської зернової ініціативи. За їхніми підсумками стало відомо, що Росія шантажує Україну, Туреччину та ООН виходом із угоди. Однак турецький лідер в четвер, 17 травня, оголосив про продовження зернової угоди ще на два місяці, і тим самим нівелював лякалки Путіна.

На думку колишнього співробітника КДБ і служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Жирнова, висловлену “24 Каналу”, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган є одним із двох лідерів у світовій політиці, яких Путін поважає. Пік виявлення поваги, за словами Жирнова, відбувся в листопаді 2015 року, коли Туреччина збила російський винищувач.

“У мене складається враження, що Ердоган – це один з тих небагатьох людей, якого поважає Путін”, – прокоментував ексспівробітник КДБ.

Путін їх боїться і поважає

Жирнов зауважив, що на Заході немає жодної людини, до якої очільник Кремля відчував би пієтет, він всіх зневажає. Однак є дві людини у світовій політиці яких він, умовно кажучи, побоюється і поважає – це Сі Цзіньпін та Реджеп Ердоган.

Однак до лідера Китаю Сі Цзіньпіня, Володимир Путін більше відчуває заздрість, адже Китай є великою та розвиненою країною з високими показниками ВВП, яка до того ж “грає в свою гру і в цю гру Путіну грати доволі важко”, переконаний колишній співробітник служби зовнішньої розвідки Росії.

“А Ердоган – це такий свій диктатор, це майже виглядає, як республіка Радянського Союзу для Путіна. І це, попри навіть на те, що Ердоган очолює країну, яка входить до НАТО. Адже Путін заявляє, що він воює з НАТО, а Туреччина – країна НАТО”, – підкреслив Жирнов і додав, що Ердогану вдалося вибудувати з Путіним такі стосунки, яких в диктатора немає з жодним іншим світовим лідером.

Нагадаємо, в липні 2022 року ООН і Туреччина уклали угоду про експорт українського зерна через Чорне море, щоб допомогти подолати глобальну продовольчу кризу, яку спричинила війна Росії проти України. Без продовження термін дії угоди автоматично спливав би в четвер, 18 травня.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.