Арестович пояснив, чому українців не попередили про початок війни

Арестович пояснив, чому українців не попередили про початок війни

Олексій Арестович / фото: 5 канал

Влада України чудово знала про те, коли саме відбудеться повномасштабне вторгнення РФ, але не стали попереджати українців через те, що сталася б масова паніка. Таку заяву зробив радник голови Офісу президента України Олексій Арестович.

Про це повідомляє ISLND.TV

Радник наголосив, що розповідати українцям за війну не можна було лише через те, що вони б перекрили всі дороги і почали масово тікати з країни. Через 8-10 мільйонів чоловік армія не змогла б потрапити в райони, де була б потрібна оборона, що призвело б до дуже сумних наслідків. Арестович вважає, що подібна ситуація була б дуже вигідною для російського війська. У такому разі Україна могла б одразу ж програти війну, навіть до ладу не вступивши до неї.

З лівого берега на правий веде 50 мостів і кожен з них був би зайнятий величезною кількістю машин з біженцями. Варіантів було б небагато. Потрібно було б стріляти по своїх громадян і тиснути їх танками, щоб армія могла пройти, віддати лівобережжя чи залишити країну в повністю паралізованому стані.

Ті сценарії, які були прораховані Арестовичем разом з іншими фахівцями, демонстрували, що з країни могло почати тікати до 16 мільйонів людей. З подібною панікою та заворушеннями не здатна впоратися жодна існуюча логістична система. Люди почали б гинути у тисняві, а війська не змогли б повноцінно мобілізуватися та перекинути свої сили із заходу на схід. Вибір стояв, за словами радника президента, між поганим і неймовірно поганим.

Арестович також розповів про те, що перші плани щодо війни з Україною у Росії з’явилися ще наприкінці 2020 року. Рішення було ухвалено, але дати постійно переносилися, адже ніхто не встигав нічого вдіяти.

Варто зазначити, що буквально через 14 годин після того, як в Україну розпочало повномасштабне вторгнення Російської Федерації, країна-окупант поставила ультиматум та запропонувала капітулюватись.

Раніше ми писали, що солдати РФ отримали смертельну дозу радіації у Рудому лісі. Співробітники Австралійського інституту стратегічної політики зайнялися розрахунками того, яку саме дозу опромінення могли отримати російські солдати тоді, коли перебували у викопаних у Рудом лісі окопах. Цей ліс знаходиться на території Чорнобильської зони. Попередні результати дослідження продемонстрували, що організм прийняв приблизно 18500 кілограмів бекерелів радіації, а це говорить про те, що смертельний результат не за горами.

А також, що аналітик розповів, коли в Україні може закінчитись війна. Ніл Фергюсон, американський військовий аналітик, припустив, що в Україні війну можна завершити протягом наступних п’яти тижнів. Причиною цього є те, що російські військові дуже потребують перепочинку.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.