Жданов зробив прогноз щодо шансів вступу України до НАТО

Жданов / фото: ura-inform.com
Країни світу, що підтримують Україну у війні з Росією, вірять в нашу перемогу. Однак перемога над Росією не означатиме безумовного вступу до НАТО, бо Альянс намагається дистанціюватися від збройного протистояння з Російською Федерацією.
Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов в ефірі УНІАН.
Олег Жданов впевнений, що Україна швидше вступить до Європейського союзу, ніж до НАТО, оскільки Альянсу вигідно мати країну, здатну воювати з Росією. При цьому НАТО і надалі буде дистанціюватися від збройного протистояння з Росією, оскільки це неминуче призведе до світової війни.
“Цивілізований світ, який нас підтримує, він дуже вірить в нашу перемогу, сподівається на нашу перемогу і намагається зробити максимум для того, щоб ми перемогли в цій війні. Але на мій суб’єктивний погляд в НАТО нас не візьмуть: ми будемо кращими друзями, партнерами з розширеними можливостями, нам допоможуть в переозброєнні армії, в її оснащенні і підготовці. Нас не візьмуть з однієї простої причини – тому що комусь треба воювати з Російською Федерацією. Ось саме з цієї причини НАТО не в’яжеться в цю війну ні сьогодні, ні завтра, ні в майбутньому”, – вважає експерт .
Жданов зауважив, що НАТО – це глобальна структура, і якщо вона вплутається у війну – то це вже буде світова війна.
“У НАТО є ядерне озброєння і у Росії теж, тому це може призвести до останнього конфлікту на Землі, тобто ядерної катастрофи”, – сказав він в ефірі.
Військовий експерт висловив впевненість, що шанси на застосування Росією ядерної зброї проти України вкрай низькі, оскільки ми не є ядерною державою. У випадку спроби Росії застосувати ядерну зброю коаліція країн, наприклад в форматі Rammstein, матиме право завдати превентивного удару конвенціальною зброєю, вважає Жданов. Такий масований ракетний удар може бути по місцях зберігання ядерної зброї або по місцях, куди будуть доставлені ядерні боєзаряди для їх подальшого застосування.
Жданов вважає, що Україні треба розвивати систему колективного захисту або систему колективної безпеки. І найбільш дієвим може стати укладання союзницького договору, який змусить країн-підписантів його виконувати.
“Я прихильник того, що за варіант Люблінського трикутника треба чіплятися і треба його всіма силами його втілювати в життя, треба підписувати цей договір”, – додав експерт.
Генерал ЗСУ розповів про те, що відбувається у Бахмуті
У Зеленського назвали найбільш імовірний спосіб звільнення Криму