Який наратив все частіше озвучує Путін – звіт ISW

Який наратив все частіше озвучує Путін – звіт ISW

Володимир Путін / фото: росзмі

Дедалі частіше в російському інформаційному просторі лунають формулювання, які помилково представляють війну Росії в Україні як критично важливу для подальшого існування пострадянської РФ. Риторика Путіна зводиться до звинувачення України та Заходу у загрозі існуванню Росії такого етносу, як “російський народ”.

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Через низку невдач російської окупаційної армії на полі бою офіційні особи Кремля вдаються до просування інформаційної операції, яка помилково представляє війну Росії в Україні як критично важливу для подальшого існування Російської Федерації. 

В ISW нагадали, що в недавньому інтерв’ю телеканалу «Росія-1» президент Росії Володимир Путін сказав, що не знає, чи зможе «такий етнос, як російський народ, вижити у тому вигляді, в якому він існує сьогодні», якщо Заходу вдасться «зруйнувати Російську Федерацію та встановити контроль над її уламками».

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв не залишився осторонь цих обговорювань і зі свого боку звинуватив Захід у розпалюванні нинішньої ситуації в Україні з часів розпаду Радянського Союзу. Також він зробив висновок, що «спокійна міць нашої великої країни та авторитет її партнерів є запорукою збереження майбутнього всього нашого світу».

Фахівці Інституту вважають, що риторика Путіна і Медведєва є частиною інформаційної операції, яка представляє війну в Україні як “екзистенційно важливу для подальшого виживання пострадянської Російської Федерації”, що, ймовірно, є спробою представити війну із більш високими ставками для Росії та країн Заходу, ніж це є насправді.

На думку експертів, в такий спосіб Путін сподівається створити інформаційні умови для звинувачення України та Заходу у тому, що вони загрожують існуванню Російської Федерації у відповідь на російські військові невдачі та підтримку Заходом перемог в Україні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.