Як збільшити час роботи батареї ноутбука: ефективні методи

Як збільшити час роботи батареї ноутбука: ефективні методи

Як збільшити час роботи акумулятора ноутбука / фото: freepik.com

Через ракетні обстріли РФ в Україні порушено енергопостачання. Багато громадян зіткнулися з стабілізаційним відключенням світла. Тому прості та ефективні поради, що дозволяють зберегти заряд ноутбука актуальні.

Про це повідомляють Новини Планети.

Середній інтервал життя літій-іонної батареї – 300-500 циклів. Після її ємність падає до 80% від базової. Крім цього, природним є і моментальне зниження заряду, коли температура надмірно висока або низька. При стабільному перегріванні зменшується термін служби самого акумулятора на 60%.

Вимикаємо пристрій з мережі

У такий спосіб акумулятор не виконуватиме свої базові функції – накопичення та віддача енергії. Згодом він не зможе заряджатися на всі 100%. Важливо з цієї причини дотримуватись циклу «заряд/розряд», що сприяє підвищенню працездатності батареї. Але важливо не чекати повної розрядки до 0%.

Температурний режим

Оптимальний режим 10-35 градусів. Для підтримки температури слідкуйте за тим, щоб повітря надходило до отворів вентиляції. Не можна юзати ноутбук на колінах або ковдрі. За таких умов експлуатації пристрій нагрівається. Ідеальне рішення – покупка спеціальної підставки для ноутбука.

Налаштування батареї

Вибираємо в налаштуваннях – економ режим. Це зменшує витрати заряду до 20%. Клацаємо по значку батареї в правому нижньому кутку екрана. Зверніть увагу, що падає швидкість роботи самого пристрою.

Закриваємо програми, що не використовуються

Все, що працює у фоновому режимі вимагає енергії. Наприклад, можна деактивувати Bluetooth або Wi-Fi, якщо вони не потрібні. Подивіться, що можна закрити з програм.

Періодично калібруємо батарею

Ідеальний інтервал кожні 2-3 місяці. Але калібрування не завжди підвищує термін служби акумулятора, водночас ноутбук може точно виміряти заряд батареї. Внаслідок чого можна запобігти різким розрядам або перезарядці.

Алгоритм відкалібрування акумулятора:

  • заряджаємо батарею до 100%. Залишаємо на кілька годин, давши охолонути;
  • деактивуємо сплячий режим. Включаємо автовідключення від 5% до 15% потужності;
  • чекаємо на розрядку батареї;
  • заряджаємо ноут і вмикаємо пристрій;
  • очікуємо повної зарядки.

Це алгоритм правильного калібрування.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.