Як визначити, чи є в продукті пальмова олія

Як визначити, чи є в продукті пальмова олія

Пальмова олія у продуктах / фото: freepik.com

Пальмову олію додають у різні продукти харчування для здешевлення собівартості виробництва. Цей продукт не несе ніякої користі для організму людини, а для дітей є шкідливим. Іноді виробники можуть не вказувати його в складі або писати щось на кшталт «продукт може містити залишки пальмової олії». Купувати такі товари не варто, краще уважно вивчати, з чого вони складаються та шукати якісну їжу.

Про це повідомляють Новини Планети.

Пальмову олію використовують замість дорогих жирів для виробництва продуктів харчування і в косметології. Є ще одна назва у речовини — трансжири, і шкоди від таких товарів більше, ніж іноді від генномодифікованих організмів.

Потрібно знати, як самостійно визначити, чи є трансжири в складі продуктів. Наприклад, в кисломолочному сирі пальмову олію можна виявити таким чином:

  • Візьміть сир і покладіть його на тарілку, залиште на один день зберігатися при кімнатній температурі.
  • Якщо через добу на сирі утворилася кірка, а запах і колір продукту залишилися колишніми — в продукті є трансжири. Їсти його не можна.

Твердий сир теж легко перевірити на якість. Занадто еластичний або навпаки, крихкий продукт при нарізці — головна ознака порушення технології виробництва по ГОСТ. Справжній сир починає ставати м’яким навіть під сонячними променями, а рослинний навпаки, стане щільнішим.

У вершкове масло теж можуть додавати трансжири. Перевірити якість продукту можна тільки вдома після покупки. Для цього додайте вершкове масло на суху сковорідку і подивіться, як воно тане при нагріванні. Якщо на поверхні сковороди утворюються білі плівочки — масло хороше. Якщо при нагріванні “масло” починає шипіти, з’являються бризки — в ньому є трансжири.

І звичайно ж, необхідно звернути увагу на назву продукту: Сирний продукт, сметанний, молочний…— в 100% випадків саме так називаються продукти харчування, які роблять з максимально дешевих і неякісних інгредієнтів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.