Військовий експерт пояснив, чому Кремлю так важливо захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ

Військовий експерт пояснив, чому Кремлю так важливо захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ

Окупанты / фото: Delfi

Російська Федерація намагається втілити свій план щодо встановлення контролю над Сєвєродонецьком, а незабаром за ним над Лисичанськом. Якщо це станеться, то це буде надано російському народу як досить серйозну перемогу. Саме так вважає військовий експерт Олег Жданов.

Про це повідомляє Фокус.

“Сьогодні утримати Сєвєродонецьк — не стільки військове завдання, скільки політичне. Якщо ми втратимо контроль над Сєвєродонецьком, а згодом — сусіднім Лисичанськом, то втратимо контроль над усією Луганською областю. І росіяни подаватимуть це як свою символічну перемогу після значних невдач”, — говорить Жданов.

Також фахівець наголосив на тому, що після повного захоплення Луганської області Кремль міг би почати говорити про те, що є прогрес у поставлених цілях і вдалося частково “звільнити” Донбас. Крім того, російській армії потрібна хоча б незначна пауза для того, щоб відновити свої сили не тільки на цьому, а й на всіх інших напрямках. Через деякий час вони можуть розпочати просування у бік Краматорська, який виступає адміністративним центром Донецької області.

Експерт зауважив, що якщо говорити про військову важливість Сєвєродонецька, то вона повністю відсутня. Лисичанськ, який знаходиться поруч, має більш вигідне становище. З одного боку знаходиться велика річка, місто розташоване на досить високому березі. З нього можна легко обстрілювати території, що знаходяться внизу.

У свою чергу Сергій Гайдай, керівник Луганської обласної військової адміністрації, зробив заяву щодо того, що окупанти почали сильніше обстрілювати житлові будинки у найрізноманітніших населених пунктах. Найбільше у Лисичанську страждає центральний район. Незважаючи на всі зусилля, отримати повний контроль над Сєвєродонецьким окупантом не вдається.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.